Co zobaczyć w Portugalii?
Portugalia to kraj pełen uroku, historii i kultury, który zachwyca swoją różnorodnością krajobrazów, zabytków i atrakcji. Jeśli planujesz odwiedzić Portugalię, oto kilka propozycji, co zobaczyć w tym pięknym kraju.
Portugalia to kraj pełen uroku, historii i kultury, który zachwyca swoją różnorodnością krajobrazów, zabytków i atrakcji. Jeśli planujesz odwiedzić Portugalię, oto kilka propozycji, co zobaczyć w tym pięknym kraju.
Niedzielna Msza święta to dla chrześcijan najważniejszy element każdego tygodnia. Podczas niej cała wspólnota gromadzi się w kościele, aby wspólnie słuchać słowa Bożego i przystępować do sakramentu Eucharystii. Jakie okoliczności zwalniają z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej?
Julian Tuwim jest bezsprzecznie jedną z ciekawszych postaci, jeśli chodzi o polską scenę literacką dwudziestolecia międzywojennego. Powszechnie znany jest ze swojego specyficznego, ciętego poczucia humoru, jak również z wykorzystywania w swoich dziełach dwuznaczności, gier słownych i zabaw językowych. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek o Tuwimie, o których prawdopodobnie nie słyszeliście.
Rupert Brooke urodził się 3 sierpnia 1887 roku w Rugby w Wielkiej Brytanii. Studia rozpoczął na uniwersytecie Cambridge, a następnie kontynuował je w Niemczech.
Robert Graves urodził się 24 lipca w angielskim Wimbledonie jako syn irlandzkiego powieściopisarza Alfreda Gravesa.
Robert Frost urodził się 26 marca 1874 roku w San Francisco. Studiował przez chwilę w Dartmouth College w amerykańskim Hanowerze.
Jacek Cudny urodził się 28 kwietnia 1966 roku w Warszawie. Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Prawa i Administracji. Pracuje zgodnie ze swoim wykształceniem jako radca prawny.
Matthew Arnold – angielski wiktoriański poeta oraz krytyk literacki i społeczny, szczególnie znany ze swoich klasycznych ataków na współczesne gusta i obyczaje „barbarzyńców” (arystokracji), „filistyńczyków” (komercyjnej klasy średniej) i „ludności”.
Louis Aragon urodził się 3 października 1897 roku w Paryżu. Początkowo zdecydował się na studiowanie medycyny, natomiast w latach 1915 – 1918 brał czynny udział w wojnie. W okresie tym poznał także Andre Bretona – francuskiego pisarza.
Iwan Bunin urodził się 22 października 1870 roku w rosyjskim Woroneżu jako Iwan Aleksiejewicz Bunin. Z racji swojego arystokratycznego pochodzenia – ród otrzymał herb Bunin – początkowe wykształcenie odbierał w domu.