Zarejestruj nazwę Użytkownika

O nas

 

Edudu.pl to pierwszy w Polsce multimedialny portal e-learningowy skierowany do maturzystów i gimnazjalistów. Edudu to przede wszystkim educasty - nowy, ciekawszy wymiar edukacji.


Edudu powstał, by na zawsze zrewolucjonizować oblicze edukacji w polskim Internecie. Mamy dosyć przeładowanych treścią i nieprzejrzystych stron ze ściągami. Dzięki nam rodzimy e-learning robi znaczący krok na przód. Zamiast przestarzałych streszczeń i bryków proponujemy nowoczesne educasty, czyli krótkie filmy edukacyjne.

 

Oferujemy rzetelne informacje opracowane przez ekspertów. W serwisie jest obecnie około 750 educastów z 9 przedmiotów. Kiedy przed klasówką nic nie ogarniasz, a przed egzaminem wciąż masz wątpliwości czy powtórzyłeś wszystko - wejdź na edudu.pl. U nas znajdziesz testy, dzięki którym dowiesz się, co jeszcze musisz powtórzyć oraz kilkuminutowe lekcje, które uststematyzują Twoją wiedze. Na edudu możesz również oglądnąć educasty innych użytkowników, zamieszczać swoje filmy edukacyjne i kontaktować się z pozostałymi użytkownikami.

 

Edudu to również portal społecznościowy. Z myślą o Tobie zbudowaliśmy platformę transferu wiedzy miedzy Tobą a innymi użytkownikami i miedzy Tobą a naszymi ekspertami. Jedną z podstawowych funkcji portalu jest zapewnienie szybkiego kontaktu z innymi, którzy szukają podobnych informacji jak Ty, mają podobne zainteresowania, motywacje czy problemy w szkole.

 

Misja

 

Misją edudu jest wzbogacenie narzędzi edukacyjnych, tak by uczenie stało się prostsze i ciekawsze. Chcemy obalić przeświadczenie, że e-learning to zeskanowane książki, notatki w formie PDF, czy prezentacje w Power Point dostępne w Internecie. E-learning naprawdę może być ciekawy. Nasze educasty wyróżnia sposób przekazywania wiedzy. U nas znajdziesz tylko najistotniejsze informacje przedstawione w przejrzysty i atrakcyjny sposób, tak by ułatwić Ci zapamiętywanie.

 

Wierzymy, że każdy, o każdej porze dnia i nocy powinien mieć dostęp do wiedzy eksperckiej. Tradycyjne korepetycje pochłaniają czas i pieniądze. Educasty na edudu zastępują drogi, a czasami stresujący kontakt z korepetytorem i ułatwiają naukę w domu. Wychodzimy naprzeciw homo internetus i budujemy przestrzeń, w której zdobycie rzetelnej wiedzy staje się ekstremalnie proste.

 

Jesteśmy głównie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie zapominamy również o studentach, chcących odświeżyć swoją wiedzę, a także o tych, którzy kształcą się nieustannie, a Internet jest dla nich ważnym źródłem wiedzy.

 

Jakość

 

Educasty edudu przygotowywane są w oparciu o wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Tematy i zawartość wykładów weryfikujemy pod kątem wymagań stawianym uczniom na drodze ich edukacji.

 

Gwarantem naszej jakości są odpowiednio wyselekcjonowani eksperci. Prowadzimy surową rekrutację, ekspert edudu musi być doświadczonym nauczycielem lub korepetytorem.


Zanim przystąpimy do nagrań, nagrywamy filmy próbne, by sprawdzić jak nasz przyszły ekspert wypada przed kamerą. Selekcjonujemy i montujemy nagrany materiał tak, by był spójny i jasny. Educasty zawierają tylko najistotniejsze informacje, każdy film zaczyna się od informacji, o czym będzie mowa w mini-wykładzie i każdy kończy się zebraniem najważniejszych pojęć.

 

W filmie obok eksperta pojawia się tablica, na której zapisujemy pojęcia, zjawiska, daty i wzory, żebyś łatwiej je zapamiętał. Educasty wzbogacone są też o grafikę obrazująca opisywane zagadnienia.

 

Ludzie

 

Zespół edudu to ludzie z wizją, wprowadzający polski e-learning w inny, lepszy wymiar. Otwieramy nowy rozdział w nauczaniu, dlatego otaczamy się doświadczonymi nauczycielami i korepetytorami, którzy w sposób konkretny i przystępny prezentują swoją wiedzę. Sprawni montażyści i graficy składają nagrany materiał kierując się naszą główną zasadą „zobacz wiedzę”.

 

Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu sprawdź zakładkę Praca.