Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/65:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Rozkład wielomianu na czynniki 05:13

Rozkład wielomianu na czynniki

Nasza niezłomna Pani Dorota opowie Wam w tym wykładzie, co to takiego wielomian, jak dokonujemy rozkładu wielomianu na czynniki oraz jak rozwiązujemy równania wielomianowe! Przekonaj się, że z Panią Dorotą matematyka wcale nie jest taka zła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1700
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1396
Proste równania wymierne 05:13

Proste równania wymierne

W czasie tego wykładu nasz Ekspert opowie Ci o równaniach wymiernych. Aby dobrze zrozumieć prezentowany materiał musisz być perfekcjonistą w rozwiązywaniu równań wielomianowych. Jeżeli masz więc jeszcze z nimi problemy - obejrzyj wykład pt: „Równania wielomianowe część 1 i 2”. Pamiętaj, edudu czyni mistrza! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1781
Równania wielomianowe - cz. I 05:13

Równania wielomianowe - cz. I

Równaniem wielomianowym stopnia n nazywamy równanie postaci: W(x)=0, gdzie W(x) jest dowolnym wielomianem stopnia n. Tak brzmi twierdzenie dotyczące równania wielomianowego. Umiesz go zastosować i rozwiązywać równanie wielomianowe stopnia większego od drugiego? Jeśli nie to - obejrzyj te educast.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1495
Równania wielomianowe- cz. II 05:13

Równania wielomianowe- cz. II

Educast ten jest drugą częścią wykładu poświęconego równaniom wielomianowym. Nasz matematyczny Ekspert objaśni Ci, jak rozwiązywać równania wielomianowe stosując wzory skróconego mnożenia. Nie pamietasz jeszcze tych wzorów? Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1294
Pierwiastek wielomianu 05:13

Pierwiastek wielomianu

Liczba rzeczywista a jest pierwiastkiem (miejscem zerowym) wielomianu W(x)wtedy i tylko wtedy, gdy wartość tego wielomianu dla argumentu a wynosi zero (W(a)=0). Upssss... Nie ogarniasz? Oglądaj ten filmik! Nasz Ekspert w prosty sposób wyjaśni Ci to, co teraz wydaje się czarną magią! Pozwól się matematycznie zaczarować!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1380
Działania na wielomianach 05:13

Działania na wielomianach

Jak dodajemy, odejmujemy i mnożymy wielomiany? O czym koniecznie powinnismy pamiętać? Jak traktować nieszczęsne nawiasy? Ogladaj ten educast i powtarzaj do matury razem z nami! Test, który przygotował dla Ciebie nasz Ekspert, pozwoli Ci na podsumowanie i utrwalenie niezbędnych do matury informacji. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2317
Wielomiany jednej zmiennej stopnia n 05:13

Wielomiany jednej zmiennej stopnia n

Nasz Ekspert opowie Ci, jak definiujemy wielomian jednej zmiennej rzeczywistej?Odpowie na pytanie, co to są współczynniki wielomianu i jego stopień? Przedstawi również przykłady wielomianów i funkcji, które nie są wielomianami. Na koniec wyjaśni, jak policzyć wartość wielomianu dla danego argumentu. Wiedza ta z pewnością przyda Ci się na maturze - bez ściemy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1562
Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych 05:13

Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych

Aby skrócić wyrażenie wymierne postępujemy, wg następujących kroków: a) przedstawiamy (o ile jest to możliwe) wielomiany, występujące w liczniku i mianowniku danego wyrażenia w postaci iloczynu czynników; b) wyznaczamy dziedzinę takiego wyrażenia; c) dokonujemy skracania – skreślając jednakowe czynniki wielomianów w liczniku i mianowniku. Niewiele Ci to mówi? Ogladaj koniecznie ten wykład!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2814
Zastosowanie trygonometrii do wyznaczania wielkości w dowolnym trójkącie 05:13

Zastosowanie trygonometrii do wyznaczania wielkości w dowolnym...

Matura z matematyki to... bardzo złożony problem. Żeby sprawdzić Wasze umiejetności przygotowaliśmy trzy krótkie pytania: jak wyznaczać wszystkie wielkości trójkąta znając długość wysokości h oraz wartości jednej z funkcji trygonometrycznych kątów α i β? Pytanie drugie: jak wyznaczać pole trójkąta, jeżeli znamy długość wysokości oraz wartość jednej z funkcji trygonometrycznych kątów α oraz β? I jeszcze jedno pytanie: jak wyznaczać pole dowolnego trójkąta, jeżeli znamy długości dwóch boków i miarę kąta między nimi? Powtarzaj z nami już teraz!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2301
Oś liczbowa, przedziały osi liczbowej 05:13

Oś liczbowa, przedziały osi liczbowej

Oglądając wykład zapoznasz się z takimi pojęciami jak: oś liczbowa, przedział otwarty, domknięty oraz wyznaczanie sumy, różnicy, iloczynu, zbiorów liczbowych a na koniec dopełnienie zbioru. Opracowanie treści wykładu Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1601
Procenty 05:13

Procenty

Wśród badanych kobiet 29% ma kręcone włosy, co oznacza, że...? Pani Dorota nauczy Cię interpretować takie zadania. Przypomnieni Ci też pojęcie "procentu", pokaże, jak zastosować je w obliczeniach. Dowiesz się, jak obliczamy procent danej liczby oraz jakim procentem jednej liczby jest druga liczba. Będziesz umiał również wyznaczać liczbę, gdy dany jest jej procent. Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1742
Wyznaczanie długości boków trójkąta prostokątnego – zadania 05:13

Wyznaczanie długości boków trójkąta prostokątnego – zadania

Czy znasz odpowiedzi na nastepujące pytania: jak wyznaczać długości boków trójkąta prostokątnego, mając dane: - przeciwprostokątną i jeden z kątów? - przyprostokątną i miarę jednego z katów ostrych? - przeciwprostokątna i sinus lub cosinus kąta ostrego? - przyprostokątna i tangens lub cotangens? - przyprostokątna i sinus lub cosinus? - przeciwprostokątna i tangens lub cotangens?

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1466