Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/58:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Równania i nierówności kwadratowe - zadania 05:13

Równania i nierówności kwadratowe - zadania

W educaście tym zobaczysz przykłady rozwiązań równań kwadratowych i nierówności kwadratowych. Dowiesz się również, jak powinno wyglądać zapisywanie rozwiązań w postaci sumy przedziałów. Zadania przygotowane przez naszego Eksperta mogą pojawić się na maturze! Powtarzaj z nami już teraz! Powodzenia!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2700
Ciąg arytmetyczny 05:13

Ciąg arytmetyczny

W wykładzie tym poznasz definicję ciągu arytmetycznego, sposób badania czy ciąg jest arytmetyczny, wzory na n-ty wyraz i sumę n początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego oraz zastosowanie poznanych wzorów w zadaniach. Powtarzaj razem z nami!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1717
Rozkład wielomianu na czynniki 05:13

Rozkład wielomianu na czynniki

Nasza niezłomna Pani Dorota opowie Wam w tym wykładzie, co to takiego wielomian, jak dokonujemy rozkładu wielomianu na czynniki oraz jak rozwiązujemy równania wielomianowe! Przekonaj się, że z Panią Dorotą matematyka wcale nie jest taka zła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1699
Definicja funkcji trygonometrycznych kąta ostrego w trójkącie prostokątnym - zadania 05:13

Definicja funkcji trygonometrycznych kąta ostrego w trójkącie...

W wykładzie tym nasz Ekspert nauczy Cię obliczać pole równoległoboku, jeżeli znasz długości dwóch boków i miarę kąta zawartego między tymi bokami. Rozwiąże również zadania z planimetrii na zastosowanie funkcji trygonometrycznych w czworokątach. Powtarzaj do matury razem z edudu.pl!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2019
Obliczanie wartości pozostałych funkcji trygonometrycznych, gdy dana jest jedna z nich 05:13

Obliczanie wartości pozostałych funkcji trygonometrycznych, gdy...

W wykładzie tym poznasz podstawowe tożsamości trygonometryczne, dowiesz się jak obliczać wartości pozostałych funkcji trygonometrycznych, gdy dana jest jedna z nich. Nasz Ekspert pokaże Ci również, jak obliczyć wartości przykładowych wyrażeń trygonometrycznych. Trygonometria na na 5? Tylko z edudu.pl!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2153
Wokół jedynki trygonometrycznej 05:13

Wokół jedynki trygonometrycznej

Wokół jedynki trygonometrycznej - to najsłynniejsze równanie w trygonometrii możemy zapisać również w innych postaciach. Czy wiesz jak? Obejrzyj ten educast i przekonaj się, że trygonometria wcale nie jest taka trudna i z pewnością poradzisz sobie z nią na maturze! Powtarzaj razem z nami!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1369
Punkty procentowe 05:13

Punkty procentowe

"Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego było równe 7%. Po podwyżce oprocentowanie wynosi 9%. Wyraź procentowo i nominalnie zmianę oprocentowania". Takie zadania mogą pojawić się na maturze! Ogarniasz zagadnienia związane z punktami procentowymi? Jeśli nie do końca - proponujemy obejrzenie naszego educastu.Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1229
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1391
Definicja funkcji wymiernej, dziedzina funkcji wymiernej 05:13

Definicja funkcji wymiernej, dziedzina funkcji wymiernej

W wykładzie tym poznasz pojęcie funkcji wymiernej, definicję wielomianu. Nasz Ekspert nauczy Cię również rozwiązywać zadania dotyczące wyznaczania dziedziny funkcji wymiernej. Nie ogarniasz matmy? Mniej trudu na edudu!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1616
Wielokąty - podstawowe własności 05:13

Wielokąty - podstawowe własności

Wykład ten poświęcony będzie wielokątom. Nasz Ekspert przedstawi Ci wzory na sumę miar katów wielokąta i liczbę przekątnych wielokątów. Zadania, które dla Ciebie przygotował, pozwolą na utrwalenie wiadomosci i wykorzystanie zdobytaje wiedzy w praktyce, tak byś nie był zaskoczony w czasie matury. Zapraszamy do powtórek, które przygotowali nasi Eksperci!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1664
Średnia arytmetyczna i średnia ważona 05:13

Średnia arytmetyczna i średnia ważona

Wartość średnia to iloraz sumy poszczególnych wyników przez ich liczbę obserwacji. Średnia daje nam obraz, na ile przeciętnie badana cecha statystyczna występowała. W educaście tym nasz Ekspert wyjaśni Wam, czym jest średnia arytmetyczna i średnia ważona. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 935
Pole trójkąta - wszystkie wzory 05:13

Pole trójkąta - wszystkie wzory

W wykładzie tym nasz Ekspert zbierze dla Ciebie wszystkie wzory na pole trójkąta, które poznałeś do tej pory. Ten podsumowujący educast może przydać Ci się przed sprawdzianem semestralnym albo maturą. Nie trać czasu - powtarzaj razem z nami! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3497