Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/76:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Procenty 05:13

Procenty

Wśród badanych kobiet 29% ma kręcone włosy, co oznacza, że...? Pani Dorota nauczy Cię interpretować takie zadania. Przypomnieni Ci też pojęcie "procentu", pokaże, jak zastosować je w obliczeniach. Dowiesz się, jak obliczamy procent danej liczby oraz jakim procentem jednej liczby jest druga liczba. Będziesz umiał również wyznaczać liczbę, gdy dany jest jej procent. Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1771
Liczby wymierne i rozwinięcia dziesiętne 05:13

Liczby wymierne i rozwinięcia dziesiętne

Na filmiku ekspert podejmuje takie zagadnienia jak: zbiór liczb wymiernych- definicja i przykład.Ponad to, rozwinięcia dziesiętne liczb wymiernych oraz liczba odwrotna do danej. Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1688
Działania na potęgach 05:13

Działania na potęgach

A co, jeśli na następnym sprawdzianie z matmy albo - olaboga - na egzaminie maturalnym pojawi się obliczanie potęg o wykładnikach wymiernych oraz stosowanie praw działań na potęgach o wykładnikach wymiernych i rzeczywistych? Nie panikuj! Nasz Ekspert oświeci Cię w 8 minut i 22 sekundy! Nie wierzysz?

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2709
Logarytmy 05:13

Logarytmy

W wykładzie tym poznasz definicję logarytmu, dowiesz się, jakie jest zastosowanie wzorów na logarytm iloczynu, ilorazu i logarytm potęgi o wykładniku naturalnym. Jeśli logarytm nie kojarzy Ci się z niczym - najwyższy czas, żebyś zobaczył ten educast! Matura już za rogiem!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2407
Liczby naturalne i całkowite. Twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. 05:13

Liczby naturalne i całkowite. Twierdzenie o rozkładzie liczby...

Dowiesz się czym jest zbiór liczb naturalnych. Przypomnisz sobie czym jest liczba pierwsza i liczba złożona. Poznasz twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. Przypomnisz sobie cechy podzielności liczb naturalnych oraz jak znajduje się NWD i NWW. Dowiesz się czym jest zbiór liczb całkowitych. Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1585
Liczby niewymierne 05:13

Liczby niewymierne

Znasz podstawowe twierdzenia związane z tymi liczbami? Jak myślisz czy liczby całkowite i naturalne to również liczby niewymierne? Czy iloczyn liczby niewymiernej i wymiernej jest liczbą wymierną? Jeśli masz wątpliwości obejrzyj ten cast. Opracowanie wykładu Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1349
Oś liczbowa, przedziały osi liczbowej 05:13

Oś liczbowa, przedziały osi liczbowej

Oglądając wykład zapoznasz się z takimi pojęciami jak: oś liczbowa, przedział otwarty, domknięty oraz wyznaczanie sumy, różnicy, iloczynu, zbiorów liczbowych a na koniec dopełnienie zbioru. Opracowanie treści wykładu Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1623
Pierwiastek arytmetyczny, pierwiastek nieparzystego stopnia z liczby ujemnej 05:13

Pierwiastek arytmetyczny, pierwiastek nieparzystego stopnia z...

Wykład zawiera: - definicję pierwiastka arytmetycznego - własności pierwiastków stopnia parzystego i nieparzystego - pierwiastek arytmetyczny i sześcienny, przykłady zastosowań własności pierwiastków przy obliczeniach. Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2977
Potęga o wykładniku całkowitym ujemnym 05:13

Potęga o wykładniku całkowitym ujemnym

W filmiku tym nasz Ekspert przedstawi i omówi definicję potęgi o wykładniku naturalnym ujemnym, poda przykłady zastosowania definicji oraz własności potęg o wykładniku całkowitym. Dowiesz się również, jak zapisać liczbę w postaci notacji wykładniczej? Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1749
Przybliżenie, szacowanie 05:13

Przybliżenie, szacowanie

W wykładzie tym dowiesz się, jak znajdujemy przybliżenia liczby z zadaną dokładnością. Poznasz pojęcie błąd bezwzględny i względny, a także bedziesz umiał szacować wyrażenia liczbowe. Szacujemy, że zajmie Ci to zaledwie kilka minut! Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1164
Twierdzenie o niewymierność pierwiastka kwadratowego liczby 2 05:13

Twierdzenie o niewymierność pierwiastka kwadratowego liczby 2

W trójkącie prostokątnym kwadrat długości przeciwprostokątnej jest równy sumie kwadratów długości obu przyprostokątnych. W wykładzie tym nasz Ekspert opowie Ci o postaci Pitagorasa, przedstawi jego słynne twierdzenie oraz dowód na niewymierność pierwiastka kwadratowego liczby 2. Obejrzenie tego wykładu przyniesie Ci z pewnością wymierne korzyści na maturze! Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 830
Punkty procentowe 05:13

Punkty procentowe

"Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego było równe 7%. Po podwyżce oprocentowanie wynosi 9%. Wyraź procentowo i nominalnie zmianę oprocentowania". Takie zadania mogą pojawić się na maturze! Ogarniasz zagadnienia związane z punktami procentowymi? Jeśli nie do końca - proponujemy obejrzenie naszego educastu.Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1252
Wartość bezwzględna 05:13

Wartość bezwzględna

Nasz Ekspert za chwilę powie: "Wartością bezwzględną |x| liczby rzeczywistej x nazywamy liczbę x, jeśli x jest liczba nieujemną albo liczbę -x , jeśli x jest liczbą ujemną". Nie ogarniasz? Klikaj i powtarzaj razem z nami! To wcale nie jest takie kosmicznie trudne! Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1659
Potęga o wykładniku wymiernym i rzeczywistym 05:13

Potęga o wykładniku wymiernym i rzeczywistym

"Temu, kto nie potrafi się obudzić - i sny o potędze nie pomagają" - pisał Władysław Grzeszczyk. Miewasz sny o potędze na maturze z matematyki? Kto wie, może na nadchodzącym egzaminie pojawią się zadania związane z potęgami o wykładniku wymiernym albo o wykładniku rzeczywistym? Nie trać czasu! Matematyczna wiedza to potęga! Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2853
Wartość bezwzględna jako odległość punktów na osi liczbowej 05:13

Wartość bezwzględna jako odległość punktów na osi liczbowej

W filmiku proste równania i nierówności z wartością bezwzględną. Dowiesz się jak przebiega geometryczna interpretacja wartości bezwzględnej oraz jak sprawnie rozwiązywać równania i nierówności z wartością bezwzględną. Opracowanie wykładów Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1913