Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/35:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Funkcja liniowa - wzór i wykres 05:13

Funkcja liniowa - wzór i wykres

Co to takiego funkcja liniowa? Jak sporządzamy wykres funkcji liniowych? Jak wyznaczamy wzór? I jeszcze jedno pytanie: jak wykorzystać interpretację współczynników we wzorze funkcji liniowej? Czujemy nosem, że zagadnienie to może pojawić się na maturze! Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1913
Zastosowanie funkcji trygonometrycznych w geometrii - czworokąty 05:13

Zastosowanie funkcji trygonometrycznych w geometrii - czworokąty

Mamy kilka pytań do Was! Pytanie pierwsze: jak obliczać pole równoległoboku, jeżeli znamy długości dwóch boków i miarę kąta zawartego między tymi bokami? Pytanie drugie: jak rozwiązywać zadania z planimetrii na zastosowanie funkcji trygonometrycznych w czworokątach? Nie znacie odpowiedzi? Matura już za rogiem? Ten filmik jest dla Was!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2209
Pole trójkąta w układzie kartezjańskim 05:13

Pole trójkąta w układzie kartezjańskim

A co, jeśli na maturze pojawi się takie zadanie: "Podstawą trójkąta ABC jest odcinek AB. Znajdź współrzędne wierzchołka C trójkąta ABC, wiedząc że A = (1,1), B = (6,4), a środek boku AC jest równy S = (2,5). Oblicz pole tego trójkąta"? Po oberzeniu tego educastu obliczanie pola trójkąta w układzie kartezjańskim nie będzie sprawiało Ci żadnych problemów. Zapraszamy! Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1248
Pola czworokątów 05:13

Pola czworokątów

Jak liczyć pole prostokąta, rombu, równoległoboku, trapezu? Wzory umożliwające obliczenia pól tych figur poznawałeś już od szkoły podstawowej. Nasz Ekspert podsumuje w tym filmiku wszystkie wiadomości związane z obliczaniem pól czworokątów. Warto przed maturą lub sprawdzianem podsumować i uporządkować swoją wiedzę! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2301
Wielokąty - podstawowe własności 05:13

Wielokąty - podstawowe własności

Wykład ten poświęcony będzie wielokątom. Nasz Ekspert przedstawi Ci wzory na sumę miar katów wielokąta i liczbę przekątnych wielokątów. Zadania, które dla Ciebie przygotował, pozwolą na utrwalenie wiadomosci i wykorzystanie zdobytaje wiedzy w praktyce, tak byś nie był zaskoczony w czasie matury. Zapraszamy do powtórek, które przygotowali nasi Eksperci!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1684
Pole trójkąta - wszystkie wzory 05:13

Pole trójkąta - wszystkie wzory

W wykładzie tym nasz Ekspert zbierze dla Ciebie wszystkie wzory na pole trójkąta, które poznałeś do tej pory. Ten podsumowujący educast może przydać Ci się przed sprawdzianem semestralnym albo maturą. Nie trać czasu - powtarzaj razem z nami! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3519
Wokół trójkąta równobocznego 05:13

Wokół trójkąta równobocznego

Trójkąt równoboczny – trójkąt, który ma wszystkie boki równej długości i kąty równej miary (po 60°). Jaki jest wzór na długość wysokości takiego trójkąta? Pamiętasz wzór na jego pole i długość promienia okręgu opisanego na tym trójkącie? Nasz Ekspert przedstawi i omówi kilka typowych zadań, które mogą pojawić się na egzaminie maturalnym. Zapraszamy.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1397