Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/84:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Równania wielomianowe- cz. II 05:13

Równania wielomianowe- cz. II

Educast ten jest drugą częścią wykładu poświęconego równaniom wielomianowym. Nasz matematyczny Ekspert objaśni Ci, jak rozwiązywać równania wielomianowe stosując wzory skróconego mnożenia. Nie pamietasz jeszcze tych wzorów? Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1304
Rozkład wielomianu na czynniki 05:13

Rozkład wielomianu na czynniki

Nasza niezłomna Pani Dorota opowie Wam w tym wykładzie, co to takiego wielomian, jak dokonujemy rozkładu wielomianu na czynniki oraz jak rozwiązujemy równania wielomianowe! Przekonaj się, że z Panią Dorotą matematyka wcale nie jest taka zła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1726
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1411
Działania na wielomianach 05:13

Działania na wielomianach

Jak dodajemy, odejmujemy i mnożymy wielomiany? O czym koniecznie powinnismy pamiętać? Jak traktować nieszczęsne nawiasy? Ogladaj ten educast i powtarzaj do matury razem z nami! Test, który przygotował dla Ciebie nasz Ekspert, pozwoli Ci na podsumowanie i utrwalenie niezbędnych do matury informacji. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2330
Proste równania wymierne 05:13

Proste równania wymierne

W czasie tego wykładu nasz Ekspert opowie Ci o równaniach wymiernych. Aby dobrze zrozumieć prezentowany materiał musisz być perfekcjonistą w rozwiązywaniu równań wielomianowych. Jeżeli masz więc jeszcze z nimi problemy - obejrzyj wykład pt: „Równania wielomianowe część 1 i 2”. Pamiętaj, edudu czyni mistrza! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1797
Równania wielomianowe - cz. I 05:13

Równania wielomianowe - cz. I

Równaniem wielomianowym stopnia n nazywamy równanie postaci: W(x)=0, gdzie W(x) jest dowolnym wielomianem stopnia n. Tak brzmi twierdzenie dotyczące równania wielomianowego. Umiesz go zastosować i rozwiązywać równanie wielomianowe stopnia większego od drugiego? Jeśli nie to - obejrzyj te educast.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1510
Pierwiastek wielomianu 05:13

Pierwiastek wielomianu

Liczba rzeczywista a jest pierwiastkiem (miejscem zerowym) wielomianu W(x)wtedy i tylko wtedy, gdy wartość tego wielomianu dla argumentu a wynosi zero (W(a)=0). Upssss... Nie ogarniasz? Oglądaj ten filmik! Nasz Ekspert w prosty sposób wyjaśni Ci to, co teraz wydaje się czarną magią! Pozwól się matematycznie zaczarować!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1400
Wielomiany jednej zmiennej stopnia n 05:13

Wielomiany jednej zmiennej stopnia n

Nasz Ekspert opowie Ci, jak definiujemy wielomian jednej zmiennej rzeczywistej?Odpowie na pytanie, co to są współczynniki wielomianu i jego stopień? Przedstawi również przykłady wielomianów i funkcji, które nie są wielomianami. Na koniec wyjaśni, jak policzyć wartość wielomianu dla danego argumentu. Wiedza ta z pewnością przyda Ci się na maturze - bez ściemy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1582
Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych 05:13

Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych

Aby skrócić wyrażenie wymierne postępujemy, wg następujących kroków: a) przedstawiamy (o ile jest to możliwe) wielomiany, występujące w liczniku i mianowniku danego wyrażenia w postaci iloczynu czynników; b) wyznaczamy dziedzinę takiego wyrażenia; c) dokonujemy skracania – skreślając jednakowe czynniki wielomianów w liczniku i mianowniku. Niewiele Ci to mówi? Ogladaj koniecznie ten wykład!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2837
Równania i nierówności kwadratowe - zadania 05:13

Równania i nierówności kwadratowe - zadania

W educaście tym zobaczysz przykłady rozwiązań równań kwadratowych i nierówności kwadratowych. Dowiesz się również, jak powinno wyglądać zapisywanie rozwiązań w postaci sumy przedziałów. Zadania przygotowane przez naszego Eksperta mogą pojawić się na maturze! Powtarzaj z nami już teraz! Powodzenia!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2725
Definicja funkcji trygonometrycznych kąta ostrego w trójkącie prostokątnym - zadania 05:13

Definicja funkcji trygonometrycznych kąta ostrego w trójkącie...

W wykładzie tym nasz Ekspert nauczy Cię obliczać pole równoległoboku, jeżeli znasz długości dwóch boków i miarę kąta zawartego między tymi bokami. Rozwiąże również zadania z planimetrii na zastosowanie funkcji trygonometrycznych w czworokątach. Powtarzaj do matury razem z edudu.pl!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2033
Ciąg arytmetyczny 05:13

Ciąg arytmetyczny

W wykładzie tym poznasz definicję ciągu arytmetycznego, sposób badania czy ciąg jest arytmetyczny, wzory na n-ty wyraz i sumę n początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego oraz zastosowanie poznanych wzorów w zadaniach. Powtarzaj razem z nami!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1734
Prawa działań w zbiorze liczb rzeczywistych 05:13

Prawa działań w zbiorze liczb rzeczywistych

Poznasz własności dodawania, mnożenia, prawo rozdzielności mnożenia względem dodawania oraz prawo rozdzielności mnożenia względem odejmowania a na koniec kwestia zasadnicza, czyli kolejność wykonywania działań. Gotowy? Opracowanie wykładów Izabela Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1914
Wektory, działania na wektorach 05:13

Wektory, działania na wektorach

Przesunięciem równoległym inaczej translacją o wektor nazywamy przekształcenie geometryczne, w którym każdemu punktowi A przyporządkowany jest... Czy potrafisz dokończyć to zdanie? Ile wiesz na temat przekształceń równoległych i translacji o wektor? Powtarzaj razem z nami!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1520
Wielokąty - podstawowe własności 05:13

Wielokąty - podstawowe własności

Wykład ten poświęcony będzie wielokątom. Nasz Ekspert przedstawi Ci wzory na sumę miar katów wielokąta i liczbę przekątnych wielokątów. Zadania, które dla Ciebie przygotował, pozwolą na utrwalenie wiadomosci i wykorzystanie zdobytaje wiedzy w praktyce, tak byś nie był zaskoczony w czasie matury. Zapraszamy do powtórek, które przygotowali nasi Eksperci!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1684