Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/65:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Rozkład wielomianu na czynniki 05:13

Rozkład wielomianu na czynniki

Nasza niezłomna Pani Dorota opowie Wam w tym wykładzie, co to takiego wielomian, jak dokonujemy rozkładu wielomianu na czynniki oraz jak rozwiązujemy równania wielomianowe! Przekonaj się, że z Panią Dorotą matematyka wcale nie jest taka zła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1742
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1422
Proste równania wymierne 05:13

Proste równania wymierne

W czasie tego wykładu nasz Ekspert opowie Ci o równaniach wymiernych. Aby dobrze zrozumieć prezentowany materiał musisz być perfekcjonistą w rozwiązywaniu równań wielomianowych. Jeżeli masz więc jeszcze z nimi problemy - obejrzyj wykład pt: „Równania wielomianowe część 1 i 2”. Pamiętaj, edudu czyni mistrza! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1804
Równania wielomianowe - cz. I 05:13

Równania wielomianowe - cz. I

Równaniem wielomianowym stopnia n nazywamy równanie postaci: W(x)=0, gdzie W(x) jest dowolnym wielomianem stopnia n. Tak brzmi twierdzenie dotyczące równania wielomianowego. Umiesz go zastosować i rozwiązywać równanie wielomianowe stopnia większego od drugiego? Jeśli nie to - obejrzyj te educast.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1521
Równania wielomianowe- cz. II 05:13

Równania wielomianowe- cz. II

Educast ten jest drugą częścią wykładu poświęconego równaniom wielomianowym. Nasz matematyczny Ekspert objaśni Ci, jak rozwiązywać równania wielomianowe stosując wzory skróconego mnożenia. Nie pamietasz jeszcze tych wzorów? Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1315
Pierwiastek wielomianu 05:13

Pierwiastek wielomianu

Liczba rzeczywista a jest pierwiastkiem (miejscem zerowym) wielomianu W(x)wtedy i tylko wtedy, gdy wartość tego wielomianu dla argumentu a wynosi zero (W(a)=0). Upssss... Nie ogarniasz? Oglądaj ten filmik! Nasz Ekspert w prosty sposób wyjaśni Ci to, co teraz wydaje się czarną magią! Pozwól się matematycznie zaczarować!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1412
Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych 05:13

Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych

Aby skrócić wyrażenie wymierne postępujemy, wg następujących kroków: a) przedstawiamy (o ile jest to możliwe) wielomiany, występujące w liczniku i mianowniku danego wyrażenia w postaci iloczynu czynników; b) wyznaczamy dziedzinę takiego wyrażenia; c) dokonujemy skracania – skreślając jednakowe czynniki wielomianów w liczniku i mianowniku. Niewiele Ci to mówi? Ogladaj koniecznie ten wykład!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2853
Działania na wielomianach 05:13

Działania na wielomianach

Jak dodajemy, odejmujemy i mnożymy wielomiany? O czym koniecznie powinnismy pamiętać? Jak traktować nieszczęsne nawiasy? Ogladaj ten educast i powtarzaj do matury razem z nami! Test, który przygotował dla Ciebie nasz Ekspert, pozwoli Ci na podsumowanie i utrwalenie niezbędnych do matury informacji. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2338
Wielomiany jednej zmiennej stopnia n 05:13

Wielomiany jednej zmiennej stopnia n

Nasz Ekspert opowie Ci, jak definiujemy wielomian jednej zmiennej rzeczywistej?Odpowie na pytanie, co to są współczynniki wielomianu i jego stopień? Przedstawi również przykłady wielomianów i funkcji, które nie są wielomianami. Na koniec wyjaśni, jak policzyć wartość wielomianu dla danego argumentu. Wiedza ta z pewnością przyda Ci się na maturze - bez ściemy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1595
Równania i nierówności kwadratowe - zadania 05:13

Równania i nierówności kwadratowe - zadania

W educaście tym zobaczysz przykłady rozwiązań równań kwadratowych i nierówności kwadratowych. Dowiesz się również, jak powinno wyglądać zapisywanie rozwiązań w postaci sumy przedziałów. Zadania przygotowane przez naszego Eksperta mogą pojawić się na maturze! Powtarzaj z nami już teraz! Powodzenia!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2732
Równania i nierówności kwadratowe 05:13

Równania i nierówności kwadratowe

Wykład ten poświęcony będzie równaniom i nierównościom kwadratowym. Nasz Ekspert przedstawi Ci przykłady rozwiązań równań kwadratowych i nierówności kwadratowych, omówi także zapisywanie rozwiązań w postaci sumy przedziałów. Do dzieła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1721
Proporcjonalność odwrotna 05:13

Proporcjonalność odwrotna

W wykładzie tym omówione zostaną następujące zagadnienia: własności proporcjonalności odwrotnej, przekształcenia wykresów takich funkcji (m.in. przesuwanie równoległe wzdłuż osi OX, osi OY), stosowanie symetrii osiowej i wypisywanie własności funkcji po dokonanych przekształceniach. Czy po przeczytaniu tego opisu miałeś wrażenie, że to czarna magia? Ten educast jest dla Ciebie!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1815
Proporcjonalność odwrotna i jej własności 05:13

Proporcjonalność odwrotna i jej własności

Opowiadając o funkcjach wymiernych nie sposób nie zatrzymać się i nie opisać proporcjonalności odwrotnej. W czasie tego wykładu nasz Ekspert zapozna Cię z definicją i własnościami dwóch wielkości odwrotnie proporcjonalnych, czyli opowie o takich dwóch wielkościach, które np. jak pierwsza wzrasta to druga maleje albo odwrotnie: jak pierwsza maleje, to druga wzrasta. Przykłady już za chwilę. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1431