Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/44:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Układy równań i nierówności na płaszczyźnie 05:13

Układy równań i nierówności na płaszczyźnie

Rozwiązywanie układów równań i nierówności oraz interpretacja geometryczna układów równań i nierówności. Dział- geometria na płaszczyźnie kartezjańskiej. Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2141
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1391
Wykres funkcji kwadratowej 05:13

Wykres funkcji kwadratowej

Wykresem funkcji kwadratowej jest parabola. Aby ją narysować - potrzebne są punkty charakterystyczne (dla paraboli są to wierzchołek i miejsca zerowe, czyli miejsca przecięcia wykresu z osią x). Czy potrafisz narysować taki wykres? Czy Twoja wiedza przed maturą da się opisać jako miejsce zerowe? Czy wykres Twoich umiejętności matematycznych przecina oś x (zdam) czy oś y (nie zdam)? Sam się przekonaj!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1351
Równanie okręgu na płaszczyźnie kartezjańskiej 05:13

Równanie okręgu na płaszczyźnie kartezjańskiej

Układ współrzędnych kartezjańskich (prostokątny) – to prostoliniowy układ współrzędnych o parach prostopadłych osi. Nazwa pojęcia pochodzi od łacińskiego nazwiska francuskiego matematyka i filozofa Kartezjusza, który wprowadził te idee w 1637 w traktacie "La Géométrie". Równaniem okręgu o środku w punkcie (a,b) i promieniu r nazywamy równanie postaci? Odpowiedź już za chwilę! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1376
Wyznaczanie długości boków trójkąta prostokątnego – zadania 05:13

Wyznaczanie długości boków trójkąta prostokątnego – zadania

Czy znasz odpowiedzi na nastepujące pytania: jak wyznaczać długości boków trójkąta prostokątnego, mając dane: - przeciwprostokątną i jeden z kątów? - przyprostokątną i miarę jednego z katów ostrych? - przeciwprostokątna i sinus lub cosinus kąta ostrego? - przyprostokątna i tangens lub cotangens? - przyprostokątna i sinus lub cosinus? - przeciwprostokątna i tangens lub cotangens?

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1466
Hiperbola, parabola 05:13

Hiperbola, parabola

Obejrzyj ten filmik a kierownice, ogniska i asymptoty hiperboli i paraboli omówione przez naszego eksperta już na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1453
Oś liczbowa i interpretacja geometryczna nierówności z wartością bezwzględną 05:13

Oś liczbowa i interpretacja geometryczna nierówności z...

Wartość bezwzględna jest równa odległości tej liczby od zera na osi liczbowej. Educast ten zbierze najważniejsze informacje na temat osi liczbowej i interpretacji geometrycznej nierówności z wartością bezwzględną. Jak rozwiązywać zadania mturalne związane z tymi zagadnieniami? Przekonaj się, co ma Ci do powiedzenia Pani Dorota! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1750
Układ kartezjański, punkt, odcinek 05:13

Układ kartezjański, punkt, odcinek

Prekursorem geometrii analitycznej był Kartezjusz, a właściwie René Descartes, który w 1637 roku opublikował dzieło "Rozprawa o metodzie", a w nim traktat "Geometria". To on przyporządkował każdemu punktowi płaszczyzny parę liczb, co umożliwiło opisywanie równaniami różnych linii krzywych. Rozwój koncepcji Kartezjusza doprowadził do powstania geometrii analitycznej, czyli działu geometrii, który zajmuje się badaniem figur geometrycznych metodami obliczeniowymi (analitycznymi) i algebraicznymi. Educast ten poświęcony będzie układowi współrzędnych. Nasz Ekspert przedstawi Ci najważniejsze informacje! Zapraszamy! Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1148
Statystyka - zadania maturalne 05:13

Statystyka - zadania maturalne

Lotto to najstarsza, a zarazem najpopularniejsza w Polsce gra liczbowa. Polega na wytypowaniu wyników losowania 6 liczb z zakresu od 1 do 49. W Lotto jest możliwych 13 983 816 różnych zestawów 6 liczb. Jakie jest prawdopowdopbieństwo trafienia "6"? Rozwiązuj zadania maturalne ze statystyki z naszym Ekspertem i przekonaj się, jaka jest Twoja szansa na wygraną... Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1476