Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/175:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Podbój Etiopii przez Włochy 05:13

Podbój Etiopii przez Włochy

Po obejrzeniu tego filmiku będziesz wiedział, jakie były idee Benito Mussoliniego, co spowodowało wybuch wojny abisyńskiej. Dowiesz się również, w jaki sposób Etiopia uzyskała niepodległość przed wojną włosko-etiopską oraz co zadecydowała Liga Narodów wobec Włoch. Oglądaj i zdaj mature na 100%!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 989
Bitwa o Anglię - II wojna światowa 05:13

Bitwa o Anglię - II wojna światowa

Jak siły brytyjskie przygotowane były do obrony przeciwko lotnictwu niemieckiemu w czasie II wojny światowej? Co lotnictwo niemieckie bombardowało na samym początku, a co starało się zbombardować pod koniec wojny? Odpowiedzi na jedno kliknięcie! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 349
Reforma walutowa i wojna celna w II Rzeczpospolitej 05:13

Reforma walutowa i wojna celna w II Rzeczpospolitej

Na czym polegała reforma walutowa i wojna celna w II Rzeczpospolitej? Dlaczego sytaucja gospodarcza kraju była niestabilna? Jakie były tego przyczyny? Poznaj odpowiedzi i perfekcyjnie zdaj maturę z edudu.pl! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 886
Scalanie państwa polskiego - walki na wschodzie 05:13

Scalanie państwa polskiego - walki na wschodzie

"Nie da się zaprzeczyć, że najbardziej sensacyjnymi skutkami wojny polsko-bolszewickiej były te, do których nie doszło" - pisał Norman Davies w książce pt. "Orzeł biały, czerwona gwiazda" (Kraków 2000). Obejrzyj ten educast i przekonaj się, jak wyglądały walki na wschodzie w dwudziestoleciu międzywojennym, dlaczego wybuchła wojna polsko-bolszewicka oraz czym był tzw. "cud nad Wisłą". Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 844
Przyłączenie nowych terenów do ZSRR po 1939 05:13

Przyłączenie nowych terenów do ZSRR po 1939

Co było przyczyną wybuchu wojny radziecko-fińskiej? Jaki układ Związek Radziecki łamał atakując Finlandię? Jak przebiegała wojna radziecko-fińska? Jaką politykę prowadził Stalin wobec Litwy, Łotwy i Estonii? Jak układała się relacja radziecko-rumuńska? Na pytania te odpowie nasz Ekspert. Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 283
Agresja japońska w Chinach 05:13

Agresja japońska w Chinach

W educaście tym nasz Ekspert omówi następujace zagadnienia: idee polityki zagranicznej Japonii na początku XX wieku, wojna japońsko-chińska, zdobycie Mandżurii, Chińska Partia Narodowa, porozumienia japońsko-niemieckich, oś Berlin-Rzym-Tokio. Powtarzaj przed maturą razem z edudu.pl! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 988
Początki faszyzmu we Włoszech 05:13

Początki faszyzmu we Włoszech

Nasz Ekspert opowie Ci o sytuacji gospodarczej i politycznej we Włoszech w czasie i po I wojnie światowej, o skutkach decyzji przyłączeniua się Włoch do państw ententy. Dowiesz sie również o działalności Narodowej Partii Faszystowskij, słynnym „marszu na Rzym” oraz przejęciu władzy przez Mussoliniego. Powtarzaj razem z edudu.pl! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1448
Wojna domowa w Hiszpanii 05:13

Wojna domowa w Hiszpanii

W wykładzie tym omówione zostaną: sytuacja gospodarcza i polityczna w Hiszpanii po pierwszej wojnie światowej, dymisja dyktatora Miguela Primo de Rivery w 1930, czasy republiki, najważniejsze informacje na temat generała Franco oraz wojna domowa w Hiszpanii. Powtarzaj do matury razem z edudu.pl!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1027
II połowa kampanii wrześniowej 05:13

II połowa kampanii wrześniowej

W educaście tym nasz Ekspert omówi sytuację Polski w połowie kampanii wrześniowej, wkroczenie wojsk radzieckich do Polski wschodniej, złamanie postanowień dotyczących paktów o nieagresji Polski z ZSSR, reakcje rządu polskiego na wkroczenie wojsk radzieckich, kapitulację Warszawy oraz ostatnie walki wojsk polskich z okupantem niemieckim. Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 782
Podział ziem Rzeczpospolitej po kampanii wrześniowej - okupacja niemiecka 05:13

Podział ziem Rzeczpospolitej po kampanii wrześniowej - okupacja...

Nasy Ekspert omwi podpisanie nowego traktatu niemiecko-radzieckiego. Opowie na temat obszarów, które zostały przyłączone do III Rzeszy, przedstawi sytuację w Generalnym Gubernatorstwie, a także nowe zdobycze niemieckie po agresji na Związek Radziecki. Powtarzaj do matury razem z edudu.pl!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 778
Podział ziem Rzeczpospolitej po kampanii wrześniowej - okupacja radziecka 05:13

Podział ziem Rzeczpospolitej po kampanii wrześniowej - okupacja...

Omów następujące zagadnienia: 1. nowo wyznaczona granica pomiędzy Niemcami a państwem radzieckim, 2. Wileńszczyzna, 3. utworzenie ukraińskiej i białoruskiej republiki radzieckiej, 4. polonia państw bałtyckich po wkroczeniu Armii Czerwonej.

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 751
Polityka gospodarcza i kulturalna Niemiec wobec okupowanej Polski 05:13

Polityka gospodarcza i kulturalna Niemiec wobec okupowanej Polski

Polityka niemiecka na terenach przyłączonych i w Generalnym Gubernatorstwie, obieg pieniądza, handel żywnością, rozwój czarnego rynku, prześladowania polskiej kultury przez władze nazistowskie - zagadnienia te omówi już za chwilę nasz Ekspert! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 690
Polityka ZSRR wobec ludności polskiej na zajętych terenach II RP 05:13

Polityka ZSRR wobec ludności polskiej na zajętych terenach II RP

Nasz Ekspert opowie Ci w tym wykładzie o działaniach Związku Radzieckiego na terenach polskich, o przyczynach wkroczenia wojsk radzieckich na tereny polskie, o aresztowaniach ludności polskiej na tych terenach oraz o obozach jenieckich i mordzie w Katyniu.

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 659
Polityka niemiecka na ziemiach okupowanych 05:13

Polityka niemiecka na ziemiach okupowanych

W wykładzie tym nasz Ekspert omówi następujące zagadnienia: a) działania państwa niemieckiego na ziemiach polskich podczas II wojny światowej, b) polityka niemiecka na ziemiach przyłączonych do Rzeszy a polityka prowadzona na ziemiach Generalnego Gubernatorstwa, c) obozy zagłady, d) sytuacja Żydów na terenach okupowanych. Powtarzaj do matury razem z nami!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 791
Sprawa polska na arenie międzynarodowej. Rząd polski i armia polska w Anglii podczas II wojny. 05:13

Sprawa polska na arenie międzynarodowej. Rząd polski i armia...

Wkroczenie armii niemieckiej do Francji i konsekwencje tego zdarzenia dla rządu polskiego na uchodźstwie.Na koniec kilka słów o federacji polsko- czechosłowackiej.

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 949