Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/42:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Opozycja w II Rzeczpospolitej po 1926 roku 05:13

Opozycja w II Rzeczpospolitej po 1926 roku

Co może pojawić się na maturze z historii? Przygotowaliśmy dla Was w pigułce następujące zagadnienia: działalność Romana Dmowskiego, stworzenie i program Obozu Wielkiej Polski, Stronnictwo Narodowe i Obóz Narodowo-Radykalny, Centrolew i przyczyny jego rozpadu, działalność Stronnictwa Ludowego. Powtarzaj razem z edudu.pl!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 716
Struktura narodowościowa w II Rzeczpospolitej 05:13

Struktura narodowościowa w II Rzeczpospolitej

Jaki charakter miała II Rzeczpospolitra? Czy była państwem wielonarodowym czy jednonarodowym? Jaki był odsetek mniejszosci narodowych, które zamieszkinały nasz kraj? Odpowiedzi na powyzsz pytania poznasz już za chwilę! Klikaj edudu.pl i przekonaj sie, że matura z historii to pestka!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 869
Ustrój II Rzeczpospolitej 05:13

Ustrój II Rzeczpospolitej

Jaka jest Twoja wiedza na temat ustroju II Rzeczpospolitej? Czym była tzw. Mała Konstytucja? Kiedy uchwalono pełną ustawę zasadniczą w Polsce po odzyskaniu niepodległości? Qui rogat - non errat - jak mawiali starożytni! Oglądaj edudu.pl i nie błądź!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1179
Sytuacja przed referendum ludowym w 1946 05:13

Sytuacja przed referendum ludowym w 1946

Dlaczego komuniści odwlekali termin wyborów? Jak próbowano zmniejszyć role innych partii w Polsce? O co bezpodstawnie oskarżano PSL? Jak Polskie Stronnictwo Ludowe broniło przed komunistami? Jak sytuacja przed referendum wyglądała w Stronnictwie Pracy? Jak rozwijała się sytuacja w Polskiej Partii Socjalistycznej? Szukaj odpowiedzi razem z nami! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 323
Działalność Stronnictwa Pracy po II wojnie światowej 05:13

Działalność Stronnictwa Pracy po II wojnie światowej

Gdzie znajdowało się większość działaczy Stronnictwa Pracy? Co stało się ze Stronnictwem Pracy po czerwcu 1945 roku? Co wydarzyło się 14 listopada 1945 roku? Pod jakim patronatem wydawany był „Tygodnik Powszechny”? W jakim celu działało pismo „Dziś i Jutro”? Jak po wojnie w kraju mogła rozwijać się narodowa demokracja? Odpowiedzi szukaj w tym educaście. Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 135
Działalność międzynarodówki komunistycznej w 20-leciu międzywojennym 05:13

Działalność międzynarodówki komunistycznej w 20-leciu...

Czym była Międzynarodówka Komunistyczna? Na czym opierała się istota działalności państw totalitarnych? Co to takiego Komintern? Jak wyglądała działalność komunistów w Chinach w dwudziestoleciu międzywojenyym? Kim był Mao Tse-tung? O tym wszystkim opowie nasz Ekspert - Tomasz Morański! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 651
Państwo radzieckie w latach 20. i 30. XX wieku 05:13

Państwo radzieckie w latach 20. i 30. XX wieku

Jakie konsekwencje dla Rosji miała śmierć Józefa Lenina w 1924 roku? Na czym polegała tzw. Nowa Ekonomiczna Polityka? Kto przejął władzę w państwie radzieckim? Czym był spowodowany tzw. Wielki Głód na Ukrainie? Powtarzaj do matury razem z nami!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 786
Wojna domowa w Hiszpanii 05:13

Wojna domowa w Hiszpanii

W wykładzie tym omówione zostaną: sytuacja gospodarcza i polityczna w Hiszpanii po pierwszej wojnie światowej, dymisja dyktatora Miguela Primo de Rivery w 1930, czasy republiki, najważniejsze informacje na temat generała Franco oraz wojna domowa w Hiszpanii. Powtarzaj do matury razem z edudu.pl!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1027
Walki z UPA i akcja 05:13

Walki z UPA i akcja "Wisła"

Jak rysowały się relacje polsko-ukraińskie na terenie Rzeszowszczyzny? Gdzie wspólnie z oddziałami polskimi UPA zaatakowała radziecki garnizon? Na czym polegała akcja Wisła? Szukaj odpowiedzi razem z nami! Zapraszamy.

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 485