Z wykładu dowiesz się, jak powinna być zbudowana rozprawka, co to jest dekukcja, indukcja. Na koniec kilka typowych zdań i schematów charakterystycznych dla tego typu wypowiedzi. Zapraszamy.
O gustach się dyskutuje... - czyli słów kilka na temat sztuki pisania recenzji. Dowiesz się, czym charakteryzuje się recenzja i kiedy piszemy tę formę wypowiedzi. Nasz ekspert da Ci również kilka cennych wskazówek, które ułatwią storzenie dobrego tekstu.
Kilka bezcennych rad dotyczących tego, jak zredagować zaproszenie tak, by nikt się nie obraził. Obejrzysz educast i z łatwością stworzysz własny tekst. Zapraszamy.
Z educastu dowiesz się, jak poprawnie napisać list. Nasz ekspert przedstawi Ci kilka praktycznych wskazówek, jak powinna być zbudowana ta forma wypowiedzi. Zapraszamy.
Dwie piękne kobiety w epopei narodowej - Zosia i Telimena - młodość i wiek dojrzały, niewinność i doświadczenie... - brzmi intrygujaco? Ogladaj koniecznie ten educast! Wspólnie spróbujemy scharakteryzować bohaterki "Pana Tadeusza", zastanowimy sie też, co je łaczy, a co dzieli! Pamiętaj, charakterystyka porównawcza może pojawić się na egzaminie!
Jak napisać charakterystykę Skawińskiego - bohatera noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”? To wcale nie takie trudne! Pomocnych rad udzieli Ci nasz Ekspert! Opracowany w educaście materiał bedziesz mógł wykorzystać w czasie pisania własnego tekstu! Zapraszamy!
Jak napisac dobra charakterystykę na polski? Z jakich części powinna sie składać? Jak zebrać potrzebny do jej napisania materiał? Oglądaj ten educast i wspólnie z naszym Ekspertem spróbuj scharakteryzowac bohatera "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza - Zbyszka z Bogdańca, zwracając uwagę na cechy etosu rycerskiego. Zapraszamy!
Udało Ci się pokonać "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza, a teraz trzeba napisać na polski charakterystykę porównawczą Danusi i Jagienki? Nie wiesz, jak to zrobić? Obejrzyj ten educast - nasz Ekspert przedstawi Ci próbę porównania dwóch postaci kobiecych występujących w powieści Henryka Sienkiewicza. Poznaj Danusię Jurandównę i Jagienkę ze Zgorzelic! Zapraszamy!
„Starsza jak śniegi — u tej warkocz cudny/ Niby listkami brzoza przyodziana;/ Ta z alabastrów — a ta zaś różana/ Ta ma pod rzęsą węgle — ta fijołki " - o kim mowa? W educaście tym odpowiemy na pytanie, jaką kobietą tak naprawdę była Balladyna z utwory Juliusza Słowackiego? Kobietą ambitną czy zbrodniarką? Należy ją potępiać czy podziwiać? Nasz Ekspert przedstawi Wam przy tym schemat tworzenia charakterystyki bohatera literackiego! Pamiętajcie, że ta forma wypowiedzi pisemnej może pojawić sie na egzaminie gimnazjalnym. Zapraszamy!
Według "Słownika terminów literackich" pod redakcją M. Głowińskiego recenzja to: opublikowane w prasie lub innych środkach społecznego przekazu omówienie nowej publikacji książkowej lub imprezy artystycznej (spektaklu, koncertu, wystawy itp.). Zawiera zazwyczaj podstawowe informacje o przedmiocie oraz jego ocenę. Jak napisać dobrą recenzję filmu "Zemsta" Andrzeja Wajdy? Przekonaj się sam! Zapraszamy!