Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/35:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Sztuka pisania listu 05:13

Sztuka pisania listu

Z educastu dowiesz się, jak poprawnie napisać list. Nasz ekspert przedstawi Ci kilka praktycznych wskazówek, jak powinna być zbudowana ta forma wypowiedzi. Zapraszamy.

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3358
Biblia - podstawowe informacje 05:13

Biblia - podstawowe informacje

Jutro kartkówka ze znajomomości Biblii, a Twoja wiedza jest jak "dom zbudowany na piasku"? Bez stresu! Obejrzyj ten educast i zostań biblijną Alfą i Omegą! Dowiesz się, kiedy powstała Biblia, w jaki sposób ją dzielimy, o czym opowiadają jej poszczególne księgi! Pamiętaj, z pustego to i Salomon nie naleje, więc zabieraj sie do pracy! Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4480
Księga Hioba 05:13

Księga Hioba

Czy historia Hioba może powiedzieć więcej o naszym życiu niż kultowy serial w telewizji? Po co czytać zakurzone księgi? Czy w Biblii znajdziemy jeszcze dzisiaj coś odkrywczego, co utrwali fragment doświadczeń, którymi żyjemy na co dzień? Obejrzyj ten educast, a przekonasz sie, że jeden z pierwszych odcinków Twojego ulubionego serialu mógł mieć swoje źródło w dylematach Hioba...Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2778
05:13

"Psałterz Dawidów" Jana Kochanowskiego

Co to takiego psalm biblijny i jakie są jego cechy charakterystyczne? Czy wiesz coś na temat najpopularniejszego renesansowego przekładu Księgi Psalmów – „Psałterza Dawidowego” Jana Kochanowskiego? Oglądaj i powtarzaj z nami! Przekonaj sie, że wiedzę można zobaczyć!

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2306
Powtórzenie wiadomości o Biblii (Nowy Testament) 05:13

Powtórzenie wiadomości o Biblii (Nowy Testament)

Wykład ten pozwoli Ci zebrać i utrwalić najważniejsze informacje na temat Biblii i jej budowy. Nasz Ekspert przypomni Ci takie pojęcia jak przypowieść, apokryf, podsumuje również wiedzę na temat Ewangelii oraz Apokalipsy św. Jana. Powtarzaj do egzaminu gimnazjalnego razem z nami!

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2922
Analiza wiersza 05:13

Analiza wiersza "Ikar" Grochowiaka i obrazu Brueghla

Educast ten będzie próbą porównania dzieł pochodzących z dwóch odmiennych dziedzin sztuki - literatury i malarstwa. Analizie poddany zostanie wiersz Stanisława Grochowiaka pt. "Ikar" oraz obraz Pietera Brueghla Starszego "Pejzaż z upadkiem Ikara". Zapowiada się ciekawie...

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2385
Miron Białoszewski - poeta osobny 05:13

Miron Białoszewski - poeta osobny

"Żałujcie,/ żeście nie widzieli,/ jak ludzie chodzą,/ żałujcie!" - czytamy w "Balladzie o zejściu do sklepu" Mirona Białoszewskiego. O czym tak naprawdę opowiada ten dziwny utwór? Co to takiego katabaza? Jak interpretować ten wiersz? Z jakim jeszcze innym tekstem może kojarzyć się balladowa opowieść autora autora "Obrotów rzeczy"? Dlaczego określano go jako "poetę osobnego"? Posłuchaj, co ma Ci do powiedzenia nasz Ekspert!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1449