Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/30:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Od Tespisa do Szekspira 05:13

Od Tespisa do Szekspira

Jakie były początki dramatu? Czym cechowała się tragedia antyczna, ilu aktorów mogło jednocześnie występować na scenie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym educaście. Ekspert wyjaśni Ci również, jakie znaczenie dla dramatu eurpoejskiego miała postać Williama Szekspira. Zapraszamy!

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2203
Rodzaje literackie 05:13

Rodzaje literackie

Jeśli nie wiesz, do jakiego rodzaju literackiego przyporządkować powieść, hymn czy komedię - koniecznie musisz obejrzeć ten film. Dowiesz się, czym są rodzaje literackie oraz skąd pochodzi taki podział. Test, który znajduje się niżej pozwoli Ci na utrwalenie i poszerzenie wiadomości z tego educastu. Zapraszamy.

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4236
Sztuka pisania listu 05:13

Sztuka pisania listu

Z educastu dowiesz się, jak poprawnie napisać list. Nasz ekspert przedstawi Ci kilka praktycznych wskazówek, jak powinna być zbudowana ta forma wypowiedzi. Zapraszamy.

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3359
05:13

"Dziady" Adama Mickiewicza

Nie czytałeś jeszcze "Dziadów"? Zanim to zrobisz - obejrzyj educast i dowiedz się, kiedy powstał cykl dramatyczny Mickiewicza, z jakich części się składa oraz co je łączy! Nasz Ekspert opowie Ci również, kim była wybranka serca romantycznego poety! Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3761
05:13

"Dziady" cz. II

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie/ Co to będzie, co to bedzie?"Nie wiesz skąd pochodzi ten znany cytat? Oglądaj koniecznie ten educast! Z naszym Ekspertem dowiesz się, gdzie i kiedy rozgrywał się pogański obrzęd dziadów oraz o czym opowiada część druga Mickiewiczowskiego cyklu dramatycznego? Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 10238
05:13

"Balladyna" Juliusza Słowackiego

Kim była Balladyna i jakie popełniła zbrodnie? Jakie znaczenie dla polskiego romantyzmu ma utwór Juliusza Słowackiego? Odpowiedzi znajdziecie w tym educaście! Z naszym Ekspertem wybierzecie się na wciągające malinobranie! Bądźcie uważni! Gdzieś czai sie podstęp! Zapraszamy!

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 14758