Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/24:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Zdania złożone podrzędnie 05:13

Zdania złożone podrzędnie

Nie ogarniasz polskiej składni? Nie wiesz, jak narysować wykres zdania złożonego podrzędnie? Oglądaj ten educast! Nasz Ekspert w prosty i przejrzysty sposób wyjaśni Ci, jakie typy zdań złożonych podrzędnie wyróżniamy, w jaki sposób je rozpoznać oraz jak poprawnie narysować ich wykres! Gramatyka wcale nie jest taka zła!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 24648
Rodzaje literackie 05:13

Rodzaje literackie

Jeśli nie wiesz, do jakiego rodzaju literackiego przyporządkować powieść, hymn czy komedię - koniecznie musisz obejrzeć ten film. Dowiesz się, czym są rodzaje literackie oraz skąd pochodzi taki podział. Test, który znajduje się niżej pozwoli Ci na utrwalenie i poszerzenie wiadomości z tego educastu. Zapraszamy.

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4234
Części mowy 05:13

Części mowy

Z wykładu dowiesz się, jakie części mowy wyróżniamy w języku polskim, na jakie pytania odpowiadają m.in. rzeczownik i czasownik oraz czym się charakteryzują. Poznasz też, czym jest deklinacja, a czym koniugacja i czy wszystkie części mowy są odmienne. Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5655
Zdania złożone współrzędnie 05:13

Zdania złożone współrzędnie

Po czym rozpoznać zdanie złożone współrzędnie? Jakie typy zdań współrzędnych wyróżniamy? Jak narysować ich wykres? Odpowiedzi udzieli Wam nasz Ekspert. Żeby nie pomylić zdań łącznych z rozłacznymi, a przeciwstawnych z wynikowymi - koniecznie oglądaj ten educast! Zapraszamy!

expert: Marcin Dyrcz starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7870
Podstawowe zasady interpunkcji 05:13

Podstawowe zasady interpunkcji

Filmik ten pozwoli Wam na powtórzenie i utrwalenie wiadomości na temat przecinka. Ten znak interpunkcyjny sprawia Wam zapewne najwieksze trudności. Nasz Ekspert raz jeszcze podsumuje, kiedy powinniśmy a kiedy nie powiinnismy "przecinkować" zdanie. Powtarzaj z edudu.pl

expert: Katarzyna Biernacka starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3549