Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/49:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Kwasy - cz. I 05:13

Kwasy - cz. I

Oglądając film, dowiesz się, co to jest kwas oraz jak zbudowana jest jego cząsteczka. Poznasz także zastosowanie najważniejszych kwasów. Zapoznaj się z cz. II filmu - znajdziesz tam pytania testowe do tego zagadnienia.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4245
Wodorotlenki 05:13

Wodorotlenki

Z educastu dowiesz się, jak zbudowane są wodoretlenki i czym się charakteryzują. Poznasz nazewnictwo wodorotlenków i sposoby ich otrzymywania. Nasz ekspert przedstawi Ci również przykładowe reakcje, jakim ulegają wodorotlenki. Rozwiąż test, żeby lepiej opanować materiał z lekcji.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7934
Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. I 05:13

Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. I

Z wykładu o alkoholach poznałeś definicję pochodnych węglowodorów. Wiesz już, co to jest grupa funkcyjna. W tym wykładzie poznasz kolejną grupę związków należącą do pochodnych węglowodorów - a mianowicie kwasy karboksylowe. Zapoznasz się z ich budową, zasadami nazewnictwa i właściwościami. Testy do tego zagadnienia znajdują się pod cz. II educastu. Zobacz koniecznie!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 6274
Budowa atomu i układ okresowy pierwiastków 05:13

Budowa atomu i układ okresowy pierwiastków

Z educastu dowiesz się, jak zbudowany jest atom, czym różnią się elektrony od elektronów walencyjnych.Poznasz również, czym jest materia a czym substancja. Nasz ekspert przybliży Ci budowę układu okresowego pierwiastków i pokaże, jak należy z niego korzystać. Przed obejrzeniem filmu przygotuj sobie swój układ okresowy- zrozumiesz więcej. Możesz skorzystać z układu okresowego załączonego do pytania testowego pod filmem.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8835
Aminokwasy i białka 05:13

Aminokwasy i białka

Aminokwasy stanowią materiał budulcowy wszystkich białek. Z wykładu dowiesz się, czym charakteryzują się aminokwasy, jak tworzymy nazwy poszczególnych aminokwasów i jakim reakcjom ulegają. Ponadto poznasz właściwości białek. Zapraszamy.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5706
Cukry 05:13

Cukry

Dowiesz się, jak zbudowane są cukry, jaki jest ich podział. Poznasz najważniejszych przedstawicieli cukrów prostych – glukozę, sacharozę – oraz polisacharydy – celulozę i skrobię. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3214
Sole - cz. II 05:13

Sole - cz. II

Zanim zaczniesz - obejrzyj cz. I educastu. Dowiesz się m. in.: jak zbudowane są sole, jakie są zasady ich nazewnictwa, jakimi metodami można je otrzymać. Na koniec nasz ekspert przedstawi Ci podstawowe zastosowanie soli. Obejrzyj również cz. II i rozwiąż test, żeby zebrać wiadomości.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5103
Sole - cz. III 05:13

Sole - cz. III

Zanim zaczniesz - obejrzyj cz. I i II educastu. Z wykładów dowiesz się m. in.: jak zbudowane są sole, jakie są zasady ich nazewnictwa, jakimi metodami można je otrzymać. Na koniec nasz ekspert przedstawi Ci ich podstawowe zastosowanie. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3502
Sole - cz. I 05:13

Sole - cz. I

Oglądając film, dowiesz się m. in.: jak zbudowane są sole, jakie są zasady ich nazewnictwa, jakimi metodami można je otrzymać. Zapoznaj się również z kolejnymi częściami filmu- pod cz. III znajdziesz pytania testowe.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7918
Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. II 05:13

Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. II

Zanim zaczniesz - obejrzyj cz. I. Z wykładu o alkoholach poznałeś definicję pochodnych węglowodorów. Wiesz już, co to jest grupa funkcyjna. W tym wykładzie poznasz kolejną grupę związków należącą do pochodnych węglowodoró - kwasy karboksylowe. Nasz ekspert przybliży Ci ich budowę, zasady nazewnictwa i właściwości. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4194
Alkany -  węglowodory nasycone 05:13

Alkany - węglowodory nasycone

Z wykładu dowiesz się, czym charakteryzuje się metan, etan i propan. Poznasz, jakie właściwości chemiczne i fizyczne mają alkany. Nasz ekspert przedstawi Ci przykładowe reakcje, jakim ulegają te węglowodory. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5802
Alkohole 05:13

Alkohole

W filmie tym poznasz pojęcie grupy funkcyjnej. Dowiesz się, jak zbudowane są alkohole, jakie są zasady ich nazewnictwa, a także jakim reakcjom ulegają. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4329
Zapis reakcji chemicznej 05:13

Zapis reakcji chemicznej

W tym educaście znajdziesz odpowiedź na pytania: co to są przemiany chemiczne oraz w jaki sposób możemy opisać zachodzące reakcje? jak pisać równania reakcji i jak je poprawnie odczytywać?

expert: Anna Grzesiak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8268
Przemiana chemiczna i zjawisko fizyczne 05:13

Przemiana chemiczna i zjawisko fizyczne

Egzamin gimnazjalny za pasem, a Ty ciągle nie rozumiesz, czym różni się przemiana chemiczna od zjawiska fiycznego? Nie wiesz, jakie typy reakcji chemicznych wyróżniamy? Do czego stosujemy wskaźniki i o czym nas informują? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś negatywnie - to znak, że ten wykład jest dla Ciebie! Powtarzaj razem z edudu.pl!

expert: Anna Grzesiak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3151