Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/21:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Jednostka i społeczeństwo 05:13

Jednostka i społeczeństwo

W lekcji tej dowiesz się, jakie czynniki determinują życie społeczne i czym jest zbiorowość społeczna. Poznasz pojęcie socjalizacja i różne definicje społeczeństwa. Test, który znajduje sie niżej, pozwoli Ci na podsumowanie i utrwalenie wiadomości, które mogą pojawić się na egzaminie gimnazjalnym. Zapraszamy!

expert: Taduesz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5384
Społeczeństwo polskie - problemy 05:13

Społeczeństwo polskie - problemy

Jaka jest liczba Polaków zamieszkujących nasz kraj? Polska w liczbach - krótka charakterystyka demograficzna społeczeństwa polskiego. Dowiesz się, co jest przyczyną bezrobocia i jak należy z nim walczyć oraz gdzie leży źródło patologii społecznych. Informacje te przydadzą Ci się również na geografii! Klikaj edudu!

expert: Taduesz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3391
Kultura życia publicznego 05:13

Kultura życia publicznego

Pewnie chodzisz do kina, teatru, na koncerty czy wystawy - jesteś więć odbiorcą kultury. Z educastu dowiesz się, jak należy definiować kulturę oraz jakie rodzaje kultury możemy wyróznić. Ponadto poznasz różnicę między kulturą elitarną a popkulturą. Na koniec nasz ekspert przybliży Ci wspólne filary kultury europejskiej. Zapraszamy!

expert: Taduesz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3090
Społeczeństwo obywatelskie 05:13

Społeczeństwo obywatelskie

Dowiesz się, co należy rozumieć pod pojęciem "społeczeństwo obywatelskie" oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby ono powstało. Na koniec geneza społeczeństwa obywatelskiego w Europe Wschodniej. Polecamy!

expert: Taduesz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3427