Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/88:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Bryły obrotowe – walec 05:13

Bryły obrotowe – walec

Z edukacji dowiesz się, jaka jest konstrukcja walca, jak obliczać jego objętość. Nasz ekspert przedstawi Ci również i objaśni wzór na obliczenie pola powierzchni walca. Rozwiąż test po obejrzeniu wykładu, żeby lepiej przyswoić wiadomości.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 9890
Bryły obrotowe - kula 05:13

Bryły obrotowe - kula

Po obejrzeniu tego wykładu będziesz znał następujące pojęcia: kula, promień, średnica kuli, przekrój osiowy kuli (koło wielkie). Dowiesz sie także, jak liczyć objętość i pole powierzchni tej bryły! Rusz swoją kulą mózgową i powtarzaj matmę razem z nami!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4091
Figury płaskie – okrąg 05:13

Figury płaskie – okrąg

Z educastu dowiesz się, czym jest okrąg i jak powstaje. Poznasz wzór na długość okręgu i łuku okręgu. Na koniec nasz ekspert wyjaśni Ci jaka jest zależność między kątem środkowym a kątem wpisanym, opartym na tym samym łuku.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2606
Bryły obrotowe - stożek 05:13

Bryły obrotowe - stożek

Z educastu dowiesz się, jaka jest konstrukcja stożka, jak obliczać jego objętość oraz jaki jest wzór na pole powierzchni stożka. Zapraszamy!

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 6790
Obliczanie pól i obwodów wielokątów 05:13

Obliczanie pól i obwodów wielokątów

Jak kupić dywan, który spłonął w czasie ostatniej imprezy, a rodzice wracają już jutro!? Bez obaw - klikaj edudu, wybierz dywan bez trudu! Nasz Ekspert przypomni Ci wzory na pola powierzchni i obwody wielokątów. Masz luki w pamięci po tej niezapomnianej imprezie? Zobacz, co nasz ekspert ma Ci do zaproponowania.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5677
Figury płaskie 05:13

Figury płaskie

Płaszczyzna, punkt, prosta, półprosta, odcinek, proste równoległe i proste prostopadłe oraz kreślenie prostych równoległych i prostych prostopadłych - to zagadnienia, którymi zajmie się nasz Ekspert w tym educaście! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2828
Kwadrat, prostokąt, równoległobok 05:13

Kwadrat, prostokąt, równoległobok

Nie taki kwadrat straszny jak go prostokąt maluje - rzecze stabilny równoleglobok! Nasz ekspert przypomni Ci, jak liczyć obwody i pola powierzchni:kwadratu, prostokąta i równoległoboku. Dowiesz się również, jak szybko poradzić sobie z przeliczeniem jednostek pola powierzchni. Z matmą bez trudu? Tylko na edudu!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3503
Obwody i pola trójkąta, rombu i trapezu 05:13

Obwody i pola trójkąta, rombu i trapezu

Educast ten poświęcony będzie kopniętemu kwadratowi!Jutro kartkówka z matmy, a Ty nie pamiętasz, jak wyglądają wzory na pola i obwody trójkąta, rombu i trapezu? Klikaj edudu - nie miej z matmą trudu! Nasz Ekspert rozwiąże z Tobą przykładowe zadania, za sprawą których szybko zapamiętasz wzory i będziesz umiał zastosować je w praktyce! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4769
Czworokąty - najważniejsze informacje 05:13

Czworokąty - najważniejsze informacje

Nie ogarniasz czworokatów? Bez obaw! Nasz Ekspert przedstawi Ci własności? Dowiesz się również, jak wygląda zagadkowy trapez oraz jakie ma cechy? Jeśli będziesz czuł niedosyt - poznasz jeszcze geometryczne charaktery kwadratu, równoległoboku i spiętego prostokąta! Zapraszamy do kwadratu!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4077
Trójkąty o katach 90, 30, 60°. 05:13

Trójkąty o katach 90, 30, 60°.

Co szczególnego jest w trójkątach o kątach 90°, 30°, 60°? Jakie związki zachodzą między długościami boków a miarą kątów w takim trójkącie. Jak obliczać długości boków, gdy znamy miary kątów? Nasz matematyczny Ekspert szybko odpowie na Twoje pytania! Zapraszmy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3701
Figury symetryczne względem prostej 05:13

Figury symetryczne względem prostej

Jak rozpoznać figury symetryczne względem prostej? Jakie warunki spełniają punkty symetryczne względem prostej oraz jak je narysować? Wszystkie matematyczne wątpliwości w prosty sposób wyjasni Ci nasz Ekspert! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 10826
Figury osiowosymetryczne 05:13

Figury osiowosymetryczne

Masz geometryczne zaległości? Nie przejmuj się! Z naszym matematycznym Ekspertem w mig pojmiesz, co to takiego oś symetrii figury i jak rozpoznać figury, które mają oś symetrii; nauczysz się również wyznaczać symetralną odcinka oraz określać jej własności. Tylko z nami szybko, sprawnie i przyjemnie przygotujesz sie do egzaminu gimnazjalnego!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8152
Figury symetryczne względem punktu 05:13

Figury symetryczne względem punktu

Czy potrafisz rozpoznawać figury symetryczne względem punktu? Potrafiłbyś je narysować? Znasz warunki, jakie spełniają dwa punkty symetryczne do siebie względem punktu S? Po obejrzeniu tego educastu z pewnością odpowiesz "tak" na wszystkie postawione pytania! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8486
Figury środkowosymetryczne 05:13

Figury środkowosymetryczne

Educast ten pozwoli Ci na rozpoznawanie figur, które mają środek symetrii i wskazywanie tego środka. Zadania, które przygotował dla Ciebie nasz matematyczny Ekspert, sprawią, że lepiej opanujesz poznany materiał i tym samym świetnie przygotujesz się do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu! Znajdź swoją matematyczną symetrię!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8817
Figury podobne 05:13

Figury podobne

Nasz matematyczny Ekspert przedstawi Ci definicję figur podobnych, objaśni, czym jest skala podobieństwa, pokaże, jak obliczać wymiary wielokątów podobnych. W educaście tym dowiesz się również, jak obliczać stosunek pól wielokątów podobnych. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8994