Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/24:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Ciepło właściwe 05:13

Ciepło właściwe

W wykładzie tym dowiecie się, co to jest ciepło właściwe, jaka jest jego jednostka i jak rozwiązywać zadania związane z tym pojęciem? Rozgrzewaj się do egzaminu gimnazjalnego razem z edudu.pl!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 9199
Praca i moc prądu elektrycznego w rozwiązywaniu zadań 05:13

Praca i moc prądu elektrycznego w rozwiązywaniu zadań

Masz problem z rozwiązywaniem zadań z fizyki? Nie wiesz, jak rozwiązywać zadania, w których wykorzystywana jest praca, moc prądu elektrycznego? Ten educast jest właśnie dla Ciebie! Nasz Ekspert wyjaśni Ci, w jaki sposób zastosować teorię w praktycznych zadaniach, które mogą pojawić sie na sprawdzianie z fizyki albo na egzaminie gimnazjalnym! Zapraszamy!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5225
Druga zasada dynamiki a rozwiązywanie zadań - cz. I 05:13

Druga zasada dynamiki a rozwiązywanie zadań - cz. I

Zapoznasz się z przykładowymi zadaniami na wykorzystanie II zasady dynamiki Newtona. Po filmie będziesz wiedział, na czym skoncentrować swoją uwagę przy rozwiązywaniu zadań tekstowych na klasówce. W filmie są rysunki - ułatwią Ci zrozumienie problemu. Test do tego zagadnienia znajduje się pod II częścią filmu - obejrzyj i sprawdź swoją wiedzę.

expert: Małgorzata Grabis starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7207
Zasada zachowania pędu w rozwiązywaniu zadań - cz. II 05:13

Zasada zachowania pędu w rozwiązywaniu zadań - cz. II

Film zawiera przykładowe zadania dotyczące pędu ciała i zasady zachowania pędu. Jeśli widziałeś już film poświęcony teorii - zobacz teraz koniecznie, jak można wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce. Test pozwoli Ci na utrwalenie wiadomości!

expert: Małgorzata Grabis starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3948
Energia kinetyczna 05:13

Energia kinetyczna

Oglądając educast, zapoznasz się z pojęciem energii i poznasz zasadę zachowania energii. Dowiesz się, co to jest energia kinetyczna i które ciała ją posiadają. Zapoznasz się z metodą wyprowadzania wzorów, bardzo często potrzebną w fizyce i matematyce. Zapraszamy!

expert: Małgorzata Grabis starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5125
Gęstość 05:13

Gęstość

Jaki jest wzór na gęstość? Jak można wyznaczyć gęstość ciał za pomocą cylindra miarowego? Obejrzyj ten educast i przekonaj się, że rozwiązywanie zadań związanych z gęstością nie sprawia Ci już najmniejszego problemu. Zostań Archimedesem na edudu.pl!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4053
Pierwsza zasada termodynamiki 05:13

Pierwsza zasada termodynamiki

Co to takiego konwekcja, promieniowanie, przewodnictwo ciepła? O czym mówi pierwsza zasada termodynamiki i kiedy można ją stosować? Odpowiedzi na te pytania zna nasz Ekspert - powtarzajcie razem z edudu.pl!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5366
Ciepło parowania, krzepnięcia, topnienia i skraplania 05:13

Ciepło parowania, krzepnięcia, topnienia i skraplania

Kartkówka z fizyki dotycząca ciepła parowania, topnienia i skraplania: 1) czym jest ciepło topnienia, parowania, krzepnięcia, skraplania? 2) jaka jest jego jednostka? 3) od czego zależy szybkość parowania? 4) co to jest wrzenie? Cztery pytania - cztery krótkie i rzeczowe odpowiedzi - tylko na edudu.pl! Kuj z edudu póki gorąco!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4464
Energia wewnętrzna - wprowadzenie 05:13

Energia wewnętrzna - wprowadzenie

Co to jest energia wewnętrzna? Jak powstaje? Od czego zależy? Jaka jest jednostka temperatury? Jak jest zamieniana? Oglądaj ten educast i przekonaj się, że fizyka może kręcić! Pamietaj, że energia wewnętrzna przed ezaminem gimnazjlanym rośnie z minuty na minutę! Nie zwlekaj!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4427
Zmiana stanów skupienia - rozwiązywania zadań 05:13

Zmiana stanów skupienia - rozwiązywania zadań

Jak rozwiązywać zadania dotyczące ciepła: parowania, topnienia, krzepnięcia i skraplania? Jeśli nie znasz jeszcze tych pojęć - zapraszamy do obejrzenia filmiku teoretycznego! W tym edukaście nasz Ekspert pokaże Ci, jak teorię zasotoswać w praktyce! Zadania tego typu, bez wątpienia, mogą pojawić się na egzaminie gimnazjalnym! Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3083
Praca i moc prądu elektrycznego 05:13

Praca i moc prądu elektrycznego

Kilka, wydawałoby się, prostych pytań: 1. Co to jest praca i moc prądu elektrycznego? 2. Gdzie te pojęcia mają zastosowanie? 3. Jakie wzory i jednostki w układzie SI je opisują? Chcesz znać fizykę na "5"? Oglądaj filmiki na edudu.pl!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4597
Prawo Pascala 05:13

Prawo Pascala

W educaście tym nasz Ekspert omówi ciśnienie w cieczach i gazach, prawo Pascala, budowę prasy hydraulicznej oraz zasadę naczyń połączonych. Zagadnienia te mogą pojawić się na egzaminie gimnazjalnym, więc powtarzaj z nami już teraz! Powodzenia!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7086