Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/25:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Ruch obiegowy i obrotowy Ziemi 05:13

Ruch obiegowy i obrotowy Ziemi

Z wykładu dowiesz się, czym jest ruch obiegowy a czym obrotowy Ziemi. Poznasz tajemnicę czterech pór roku. Dowiesz się również, jak zmienia się długość nocy i dnia w ciagu roku. Na koniec nasz ekspert wyjaśni Ci na przykładach, jak obliczać wysokość słońca na horyzontem. Zapraszamy!

expert: Joanna Szlęzak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 12398
Rozwój rolnictwa 05:13

Rozwój rolnictwa

Z lekcji dowiesz się, jakie czynniki wpływają na rozwój rolnictwa, co to są czynniki przyrodnicze i pozaprzyrodnicze. Na koniec zapoznasz się z największymi obszarami rolniczymi w Polsce i na świecie. Zapraszamy!

expert: Joanna Szlęzak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2449
Tajemnice wszechświata 05:13

Tajemnice wszechświata

Czy zastanwaiałeś się kiedyś, czy wszechświat ma swój poczatek i koniec, dlaczego gwiazdy na niebie nocą świecą? Wybierz się z naszym Ekspertem we wciągającą podróż! Z filmiku dowiesz się, jaka jest różnica między meteorami i meteorytami, czym są planetoidy. Zobacz educast i odkryj z edudu tajemnice wszechświata.

expert: Joanna Szlęzak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2670
Turystyka 05:13

Turystyka

Turystyka to wyjazd poza miejsce stałego zamieszkania w celach wypoczynkowych, poznawczych lub innych, trwający nie dłużej niż rok. Co zaliczamy do czynników rozwoju turystyki?Jak ogólnie możemy podzielić turystykę? Oglądaj ten educast i podróżuj razem z nami!

expert: Joanna Szlęzak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 693
Przemysł 05:13

Przemysł

Dlaczego elektrownie atomowe muszą mieć dostęp do wody, a przemysł wysokiej technologii zawsze ulokowany jest w pobliżu wielkich miast? Obejrzyj ten educast i powtórz przed maturą najważniejsze informacje na temat przemysłu. Zapraszamy.

expert: Joanna Szlęzak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1084