Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/121:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Procenty – procent składany 05:13

Procenty – procent składany

Chcesz wiedzieć, ile zaoszczędzisz wpłacając swoje oszczędności na lokatę bankową - obejrzyj educast. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak obliczać odsetki dla lokat bankowych. Sprawdź również swoją wiedzę, rozwiązując test, który znajduje się niżej.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2832
Procenty 05:13

Procenty

Wśród badanych kobiet 29% ma kręcone włosy, co oznacza, że...? Pani Dorota nauczy Cię interpretować takie zadania. Przypomnieni Ci też pojęcie "procentu", pokaże, jak zastosować je w obliczeniach. Dowiesz się, jak obliczamy procent danej liczby oraz jakim procentem jednej liczby jest druga liczba. Będziesz umiał również wyznaczać liczbę, gdy dany jest jej procent. Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1771
Statystyka opisowa 05:13

Statystyka opisowa

Statystyka opisowa, czyli... matematyczne porządki! Z wykładu dowiesz się, jak wyszukiwać, selekcjonować i porządkować informacje. Nasz Ekspert nauczy Cię, jak przedstawiamy dane w tabeli, za pomocą diagramu słupkowego lub kołowego. Matematyczne powtórki tylko na edudu.pl!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1733
Średnia arytmetyczna i mediana zestawu danych 05:13

Średnia arytmetyczna i mediana zestawu danych

Interpretowanie danych przedstawionych za pomocą tabel, diagramów słupkowych, kołowych, wyznaczanie średniej arytmetycznej oraz wyznaczanie mediany zestawu danych - to zagadnienia, którymi zajął sie w tym wykładzie nasz rewelacyjny Ekspert! Sami zobaczcie!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1826
Liczby wymierne i rozwinięcia dziesiętne 05:13

Liczby wymierne i rozwinięcia dziesiętne

Na filmiku ekspert podejmuje takie zagadnienia jak: zbiór liczb wymiernych- definicja i przykład.Ponad to, rozwinięcia dziesiętne liczb wymiernych oraz liczba odwrotna do danej. Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1688
Procenty – obliczanie cen 05:13

Procenty – obliczanie cen

Polujesz na przeceny w sklepach? Chcesz wiedzieć, ile zaoszczędzisz kupując towar po 40% obniżce? Tego dowiesz się z tego educastu. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak obliczać ceny towarów po obniżkach lub podwyżkach. Polecamy ten educast!

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3382
Potęga o wykładniku naturalnym 05:13

Potęga o wykładniku naturalnym

Poznasz odpowiedzi na pytania: co to jest potęga o wykładniku naturalnym? oraz jak oblicza się potęgi liczb wymiernych o wykładnikach naturalnych?

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5059
Oś liczbowa 05:13

Oś liczbowa

Nasz Ekspert opowie Wam o liczbach na osi liczbowej (w szczególności o liczbach wymiernych). Dowiecie się również, co to takiego liczby przeciwne i wartość bezwzględna. Zadania z zaznaczaniem wartości na osi liczbowej często pojawiają się na egzaminie gimnazjalnym. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1882
Liczby rzeczywiste 05:13

Liczby rzeczywiste

Masz w głowie matematyczny mętlik, bo nie odróżniasz liczb naturalnych i całkowitych? Nie wiesz, co to takiego dzielniki i wielokrotności liczb? Jakie są przykłady cech podzielności przez 2,3,9, 5, 10? No i jeszcze na dodatek, czym są liczby wymierne, niewymierne i rzeczywiste? Problem z głowy! Nasz Ekspert zaraz zaprowadzi matematyczny porządek! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2468
Procenty część 1 05:13

Procenty część 1

Jaką część Twoich komórek nerwowych wykorzystujesz w czasie matematycznych powtórek? Wykład ten poświęcony będzie - nie neuronom, ale PROCENTOM! Poznasz definicję procentu, dowiesz się, jak zamianiać procenty na ułamki oraz ułamki na procenty. Oglądaj koniecznie, bo z tym matematycznym pojeciem spotykasz się każdego dnia!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3960
Procenty część 2 05:13

Procenty część 2

Educast ten poświęcony będzie obliczaniu procentu danej liczby, obliczaniu liczby na podstawie jej procentu, poznasz rónież definicję promila oraz zobaczysz, jak przedstawić części pewnej wielkości jako procentu lub promila tej wielkości. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2449
Działania na potęgach 05:13

Działania na potęgach

A co, jeśli na następnym sprawdzianie z matmy albo - olaboga - na egzaminie maturalnym pojawi się obliczanie potęg o wykładnikach wymiernych oraz stosowanie praw działań na potęgach o wykładnikach wymiernych i rzeczywistych? Nie panikuj! Nasz Ekspert oświeci Cię w 8 minut i 22 sekundy! Nie wierzysz?

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2709
Logarytmy 05:13

Logarytmy

W wykładzie tym poznasz definicję logarytmu, dowiesz się, jakie jest zastosowanie wzorów na logarytm iloczynu, ilorazu i logarytm potęgi o wykładniku naturalnym. Jeśli logarytm nie kojarzy Ci się z niczym - najwyższy czas, żebyś zobaczył ten educast! Matura już za rogiem!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2407
Liczby naturalne i całkowite. Twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. 05:13

Liczby naturalne i całkowite. Twierdzenie o rozkładzie liczby...

Dowiesz się czym jest zbiór liczb naturalnych. Przypomnisz sobie czym jest liczba pierwsza i liczba złożona. Poznasz twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. Przypomnisz sobie cechy podzielności liczb naturalnych oraz jak znajduje się NWD i NWW. Dowiesz się czym jest zbiór liczb całkowitych. Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1585
Liczby niewymierne 05:13

Liczby niewymierne

Znasz podstawowe twierdzenia związane z tymi liczbami? Jak myślisz czy liczby całkowite i naturalne to również liczby niewymierne? Czy iloczyn liczby niewymiernej i wymiernej jest liczbą wymierną? Jeśli masz wątpliwości obejrzyj ten cast. Opracowanie wykładu Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1349