Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/98:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Okrąg wpisany w trójkąt 05:13

Okrąg wpisany w trójkąt

Czy okrąg zmieści się w wielokącie? Jak skonstruować okrąg wpisany w trójkąt? Jaka jest długość promienia okręgu wpisanego w trójkąt równoboczny? Odpowiedzi na te pytania zna nasz matematyczny Ekspert. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3886
Kąty w okręgu 05:13

Kąty w okręgu

Educast ten poświęcony będzie kątom w okręgu. Dowiesz się, jaka jest zależność między kątami wpisanymi i środkowymi opartymi na tym samym okręgu. Poznasz również twierdzenie o kącie między cięciwą i styczną oraz kącie wpisanym w okrąg i opartym na średnicy. Część teoretyczna tego wykładu pozwoli Ci z łatwością rozwiązać maturalne zadania związane z tą tematyką. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1458
Figury płaskie – koło 05:13

Figury płaskie – koło

Z wykładu dowiesz się, jak obliczać pole koła, pole pierścienia kołowego i pole wycinka kołowego. Nasz ekspert przedstawi Ci przykładowe zadania związane z tym zagadnieniem. Po obejrzeniu filmu spróbuj rozwiązać test, który znajduje się poniżej.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4336
Okrąg opisany na wielokącie (trójkąt) 05:13

Okrąg opisany na wielokącie (trójkąt)

Co to znaczy, że okrąg jest opisany na wielokącie? Umiesz to sobie wyobrazić na przykładzie trójkąta?I jeszcze jedno pytanie: czym charakteryzuje się długość promienia okręgu wpisanego w trójkąt równoboczny? Nie znasz odpowiedzi? Konstruuj z nami! To wcale nie takie trudne!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4235
Figury płaskie 05:13

Figury płaskie

Płaszczyzna, punkt, prosta, półprosta, odcinek, proste równoległe i proste prostopadłe oraz kreślenie prostych równoległych i prostych prostopadłych - to zagadnienia, którymi zajmie się nasz Ekspert w tym educaście! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2828
Równanie okręgu na płaszczyźnie kartezjańskiej 05:13

Równanie okręgu na płaszczyźnie kartezjańskiej

Układ współrzędnych kartezjańskich (prostokątny) – to prostoliniowy układ współrzędnych o parach prostopadłych osi. Nazwa pojęcia pochodzi od łacińskiego nazwiska francuskiego matematyka i filozofa Kartezjusza, który wprowadził te idee w 1637 w traktacie "La Géométrie". Równaniem okręgu o środku w punkcie (a,b) i promieniu r nazywamy równanie postaci? Odpowiedź już za chwilę! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1391
Czworokąty wpisane w okrąg i opisane na okręgu 05:13

Czworokąty wpisane w okrąg i opisane na okręgu

Czworokąt wypukły można wpisać w okrąg, jeśli sumy przeciwległych kątów tego czworokąta są równe. Z kolei na czworokącie wypukłym można opisać okrąg, jeśli sumy przeciwległych boków tego czworokąta są równe. W jaki sposób wykorzystać tę wiedzę w praktyce? Zobacz sam przykładowe zadania maturalne, które rozwiąże razem z Tobą Pani Dorota. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1687
Równanie koła i okręgu 05:13

Równanie koła i okręgu

Koło uważane jest za jedno z największych osiągnięć cywilizacji. Pierwsze użycie koła w celach transportu przypisuje się ludności starożytnej Mezopotamii (3,5-4 tysiąca lat p. n. e.). Jaka postać ma nierówność opisująca koło o środku w punkcie S = (a, b) i promieniu r > 0? Odpowiedzi szukaj razem z naszym matematycznym Ekspertem! Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1318
Wokół trójkąta równobocznego 05:13

Wokół trójkąta równobocznego

Trójkąt równoboczny – trójkąt, który ma wszystkie boki równej długości i kąty równej miary (po 60°). Jaki jest wzór na długość wysokości takiego trójkąta? Pamiętasz wzór na jego pole i długość promienia okręgu opisanego na tym trójkącie? Nasz Ekspert przedstawi i omówi kilka typowych zadań, które mogą pojawić się na egzaminie maturalnym. Zapraszamy.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1397
Obliczanie pól i obwodów wielokątów 05:13

Obliczanie pól i obwodów wielokątów

Jak kupić dywan, który spłonął w czasie ostatniej imprezy, a rodzice wracają już jutro!? Bez obaw - klikaj edudu, wybierz dywan bez trudu! Nasz Ekspert przypomni Ci wzory na pola powierzchni i obwody wielokątów. Masz luki w pamięci po tej niezapomnianej imprezie? Zobacz, co nasz ekspert ma Ci do zaproponowania.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5677
Położenie prostej i okręgu 05:13

Położenie prostej i okręgu

W tym educaście nasz Ekspert przedstawi Ci nastepujące zagadnienia: rozpoznawanie położenia prostej i okręgu względem siebie, prosta styczna, prosta sieczna, prosta rozłączna z okręgiem, własności prostej stycznej do okręgu i ich wykorzystanie w rozwiązywaniu zadań. Nie obawiaj się! To wcale nie takie trudne!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3008
Figury symetryczne względem prostej 05:13

Figury symetryczne względem prostej

Jak rozpoznać figury symetryczne względem prostej? Jakie warunki spełniają punkty symetryczne względem prostej oraz jak je narysować? Wszystkie matematyczne wątpliwości w prosty sposób wyjasni Ci nasz Ekspert! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 10825
Figury osiowosymetryczne 05:13

Figury osiowosymetryczne

Masz geometryczne zaległości? Nie przejmuj się! Z naszym matematycznym Ekspertem w mig pojmiesz, co to takiego oś symetrii figury i jak rozpoznać figury, które mają oś symetrii; nauczysz się również wyznaczać symetralną odcinka oraz określać jej własności. Tylko z nami szybko, sprawnie i przyjemnie przygotujesz sie do egzaminu gimnazjalnego!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8152
Figury symetryczne względem punktu 05:13

Figury symetryczne względem punktu

Czy potrafisz rozpoznawać figury symetryczne względem punktu? Potrafiłbyś je narysować? Znasz warunki, jakie spełniają dwa punkty symetryczne do siebie względem punktu S? Po obejrzeniu tego educastu z pewnością odpowiesz "tak" na wszystkie postawione pytania! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8486
Figury środkowosymetryczne 05:13

Figury środkowosymetryczne

Educast ten pozwoli Ci na rozpoznawanie figur, które mają środek symetrii i wskazywanie tego środka. Zadania, które przygotował dla Ciebie nasz matematyczny Ekspert, sprawią, że lepiej opanujesz poznany materiał i tym samym świetnie przygotujesz się do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu! Znajdź swoją matematyczną symetrię!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8816