Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/109:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Bryły obrotowe w zadaniach 05:13

Bryły obrotowe w zadaniach

Wykład ten pozwoli Ci na szybką powtórkę wzorów na pole powierzchni i objętość brył obrotowych: walca, stożka i kuli. Z naszym Ekspertem wykorzystasz poznane wzory do rozwiązywania zadań tekstowych, które mogą pojawić się na egzaminie gimnazjalnym! Nie zwlekaj! Powtarzaj już teraz z edudu.pl!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3638
Bryły obrotowe – walec 05:13

Bryły obrotowe – walec

Z edukacji dowiesz się, jaka jest konstrukcja walca, jak obliczać jego objętość. Nasz ekspert przedstawi Ci również i objaśni wzór na obliczenie pola powierzchni walca. Rozwiąż test po obejrzeniu wykładu, żeby lepiej przyswoić wiadomości.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 9895
Bryły obrotowe - kula 05:13

Bryły obrotowe - kula

Po obejrzeniu tego wykładu będziesz znał następujące pojęcia: kula, promień, średnica kuli, przekrój osiowy kuli (koło wielkie). Dowiesz sie także, jak liczyć objętość i pole powierzchni tej bryły! Rusz swoją kulą mózgową i powtarzaj matmę razem z nami!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4106
Pole i objętość ostrosłupów 05:13

Pole i objętość ostrosłupów

Jak obliczać pola i objętości ostrosłupa? Nic trudnego! Nasz Ekspert przedstawi Ci potrzebne wzory i rozwiąże z Tobą przykładowe zadania, które pozwolą Ci na utrwalenie wiadomości! Pamiętaj, egzamin gimnazjalny już wkrótce!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3824
Figury płaskie – koło 05:13

Figury płaskie – koło

Z wykładu dowiesz się, jak obliczać pole koła, pole pierścienia kołowego i pole wycinka kołowego. Nasz ekspert przedstawi Ci przykładowe zadania związane z tym zagadnieniem. Po obejrzeniu filmu spróbuj rozwiązać test, który znajduje się poniżej.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4336
Kwadrat, prostokąt, równoległobok 05:13

Kwadrat, prostokąt, równoległobok

Nie taki kwadrat straszny jak go prostokąt maluje - rzecze stabilny równoleglobok! Nasz ekspert przypomni Ci, jak liczyć obwody i pola powierzchni:kwadratu, prostokąta i równoległoboku. Dowiesz się również, jak szybko poradzić sobie z przeliczeniem jednostek pola powierzchni. Z matmą bez trudu? Tylko na edudu!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3517
Obwody i pola trójkąta, rombu i trapezu 05:13

Obwody i pola trójkąta, rombu i trapezu

Educast ten poświęcony będzie kopniętemu kwadratowi!Jutro kartkówka z matmy, a Ty nie pamiętasz, jak wyglądają wzory na pola i obwody trójkąta, rombu i trapezu? Klikaj edudu - nie miej z matmą trudu! Nasz Ekspert rozwiąże z Tobą przykładowe zadania, za sprawą których szybko zapamiętasz wzory i będziesz umiał zastosować je w praktyce! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4778
Obliczanie pól i obwodów wielokątów 05:13

Obliczanie pól i obwodów wielokątów

Jak kupić dywan, który spłonął w czasie ostatniej imprezy, a rodzice wracają już jutro!? Bez obaw - klikaj edudu, wybierz dywan bez trudu! Nasz Ekspert przypomni Ci wzory na pola powierzchni i obwody wielokątów. Masz luki w pamięci po tej niezapomnianej imprezie? Zobacz, co nasz ekspert ma Ci do zaproponowania.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5689
Czworokąty - najważniejsze informacje 05:13

Czworokąty - najważniejsze informacje

Nie ogarniasz czworokatów? Bez obaw! Nasz Ekspert przedstawi Ci własności? Dowiesz się również, jak wygląda zagadkowy trapez oraz jakie ma cechy? Jeśli będziesz czuł niedosyt - poznasz jeszcze geometryczne charaktery kwadratu, równoległoboku i spiętego prostokąta! Zapraszamy do kwadratu!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4092
Graniastosłupy 05:13

Graniastosłupy

Czy znasz definicję graniastosłupa? Umiesz wskazać podstawę, wierzchołek, ścianę boczną, krawędź boczną, wysokość? Wiesz, co to są graniastosłupy proste i prawidłowe? Ta wiedza jest konieczna przy egzaminie gimnazjalnych! Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania - oglądaj ten educast! Nasz Ekspert wyjaśni Ci również, jak liczyć objętość graniastosłupa i jak łatwo zamienić jednostki objetości. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 10033
Trójkąty o katach 90, 30, 60°. 05:13

Trójkąty o katach 90, 30, 60°.

Co szczególnego jest w trójkątach o kątach 90°, 30°, 60°? Jakie związki zachodzą między długościami boków a miarą kątów w takim trójkącie. Jak obliczać długości boków, gdy znamy miary kątów? Nasz matematyczny Ekspert szybko odpowie na Twoje pytania! Zapraszmy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3706
Figury osiowosymetryczne 05:13

Figury osiowosymetryczne

Masz geometryczne zaległości? Nie przejmuj się! Z naszym matematycznym Ekspertem w mig pojmiesz, co to takiego oś symetrii figury i jak rozpoznać figury, które mają oś symetrii; nauczysz się również wyznaczać symetralną odcinka oraz określać jej własności. Tylko z nami szybko, sprawnie i przyjemnie przygotujesz sie do egzaminu gimnazjalnego!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8165
Figury środkowosymetryczne 05:13

Figury środkowosymetryczne

Educast ten pozwoli Ci na rozpoznawanie figur, które mają środek symetrii i wskazywanie tego środka. Zadania, które przygotował dla Ciebie nasz matematyczny Ekspert, sprawią, że lepiej opanujesz poznany materiał i tym samym świetnie przygotujesz się do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu! Znajdź swoją matematyczną symetrię!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8836
Okrąg wpisany w trójkąt 05:13

Okrąg wpisany w trójkąt

Czy okrąg zmieści się w wielokącie? Jak skonstruować okrąg wpisany w trójkąt? Jaka jest długość promienia okręgu wpisanego w trójkąt równoboczny? Odpowiedzi na te pytania zna nasz matematyczny Ekspert. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3896
Funkcja 05:13

Funkcja

W educaście tym nasz Ekspert wyjaśni Ci pojęcie funkcji (zmienne niezależne – argumenty, zmienne zależne - wartości funkcji), przedstawi sposoby określania funkcji (opis słowny, tabelka, graf, wykres, wzór), opowie również, jak wyznaczać dziedzinę i zbiór wartości funkcji. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2831