Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/25:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Tlenki - powietrze jako mieszanina gazów - cz. II 05:13

Tlenki - powietrze jako mieszanina gazów - cz. II

Zanim obejrzysz ten educast - zapoznaj się z cz. I. Z wykładu o budowie atomu wiesz już, co to są substancje proste i substancje złożone. W tym educaście poznasz, co to są metale. Jakie zwiazki nazywamy tlenkami, a także z czego składa się powietrze. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2398
Budowa atomu i układ okresowy pierwiastków 05:13

Budowa atomu i układ okresowy pierwiastków

Z educastu dowiesz się, jak zbudowany jest atom, czym różnią się elektrony od elektronów walencyjnych.Poznasz również, czym jest materia a czym substancja. Nasz ekspert przybliży Ci budowę układu okresowego pierwiastków i pokaże, jak należy z niego korzystać. Przed obejrzeniem filmu przygotuj sobie swój układ okresowy- zrozumiesz więcej. Możesz skorzystać z układu okresowego załączonego do pytania testowego pod filmem.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8832
Podstawy obliczeń chemicznych 05:13

Podstawy obliczeń chemicznych

W czasie tego wykładu poznasz podstawy obliczeń chemicznych. Obliczanie ilości reagujących ze sobą substancji, ilości powstających produktów - nie bedzie stanowiło już dla Ciebie żadnego problemu. Dowiesz się, jak brzmi prawo zachowania masy a jak prawo stałości składu. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 6808
Wodorotlenki 05:13

Wodorotlenki

Z educastu dowiesz się, jak zbudowane są wodoretlenki i czym się charakteryzują. Poznasz nazewnictwo wodorotlenków i sposoby ich otrzymywania. Nasz ekspert przedstawi Ci również przykładowe reakcje, jakim ulegają wodorotlenki. Rozwiąż test, żeby lepiej opanować materiał z lekcji.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7931
Tlenki - powietrze jako mieszanina gazów - cz. I 05:13

Tlenki - powietrze jako mieszanina gazów - cz. I

Z wykładu o budowie atomu wiesz już, co to są substancje proste i substancje złożone. W tym educaście poznasz, co to są metale. Jakie zwiazki nazywamy tlenkami, a także z czego składa się powietrze. Pytania testowe do tego zagadnienia znajdują się pod cz. II filmu - zobacz koniecznie.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3152
Mieszaniny 05:13

Mieszaniny

Masz wrażenie, że mieszaniny mieszają Ci się w głowie ze związkami chemicznymi i zaraz wybuchniesz na myśl o kolejnej niezaliczonej kartkówce z chemii? Głowa go góry! Z nami uporządkujesz swoją wiedzę! Nasz Ekspert opowie Ci, co to takiego mieszaniny, przedstawi sposoby ich rozdzielania, wyjaśni pojecia: sedymentacja, dekantacja, separacja, destylacja. Zapraszamy!

expert: Anna Grzesiak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2351