Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/34:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. I 05:13

Kwasy karboksylowe - mydła i estry - cz. I

Z wykładu o alkoholach poznałeś definicję pochodnych węglowodorów. Wiesz już, co to jest grupa funkcyjna. W tym wykładzie poznasz kolejną grupę związków należącą do pochodnych węglowodorów - a mianowicie kwasy karboksylowe. Zapoznasz się z ich budową, zasadami nazewnictwa i właściwościami. Testy do tego zagadnienia znajdują się pod cz. II educastu. Zobacz koniecznie!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 6258
Alkohole 05:13

Alkohole

W filmie tym poznasz pojęcie grupy funkcyjnej. Dowiesz się, jak zbudowane są alkohole, jakie są zasady ich nazewnictwa, a także jakim reakcjom ulegają. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4317
Alkany -  węglowodory nasycone 05:13

Alkany - węglowodory nasycone

Z wykładu dowiesz się, czym charakteryzuje się metan, etan i propan. Poznasz, jakie właściwości chemiczne i fizyczne mają alkany. Nasz ekspert przedstawi Ci przykładowe reakcje, jakim ulegają te węglowodory. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5786
Aminokwasy i białka 05:13

Aminokwasy i białka

Aminokwasy stanowią materiał budulcowy wszystkich białek. Z wykładu dowiesz się, czym charakteryzują się aminokwasy, jak tworzymy nazwy poszczególnych aminokwasów i jakim reakcjom ulegają. Ponadto poznasz właściwości białek. Zapraszamy.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5670
Kwasy - cz. II 05:13

Kwasy - cz. II

Zanim zaczniesz - obejrzyj cz. I educastu na temat kwasów. Oglądając film, dowiesz się m. in.: co to jest kwas i jak zbudowana jest cząsteczka kwasu. Poznasz także zastosowanie najważniejszych kwasów. Rozwiąż test, żeby lepiej utrwalić wiadomości.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3995
Kwasy - cz. I 05:13

Kwasy - cz. I

Oglądając film, dowiesz się, co to jest kwas oraz jak zbudowana jest jego cząsteczka. Poznasz także zastosowanie najważniejszych kwasów. Zapoznaj się z cz. II filmu - znajdziesz tam pytania testowe do tego zagadnienia.

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4239
Zapis reakcji chemicznej 05:13

Zapis reakcji chemicznej

W tym educaście znajdziesz odpowiedź na pytania: co to są przemiany chemiczne oraz w jaki sposób możemy opisać zachodzące reakcje? jak pisać równania reakcji i jak je poprawnie odczytywać?

expert: Anna Grzesiak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 8265
Przemiana chemiczna i zjawisko fizyczne 05:13

Przemiana chemiczna i zjawisko fizyczne

Egzamin gimnazjalny za pasem, a Ty ciągle nie rozumiesz, czym różni się przemiana chemiczna od zjawiska fiycznego? Nie wiesz, jakie typy reakcji chemicznych wyróżniamy? Do czego stosujemy wskaźniki i o czym nas informują? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś negatywnie - to znak, że ten wykład jest dla Ciebie! Powtarzaj razem z edudu.pl!

expert: Anna Grzesiak starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3144
Węglowodory nienasycone - alkeny i alkiny 05:13

Węglowodory nienasycone - alkeny i alkiny

Alkeny to węglowodory zawierające w łańcuchu jedno wiązanie podwójne pomiędzy atomami węgla. Alkiny natomiast to węglowodory zawierające w łańcuchu jedno wiązanie potrójne pomiędzy atomami. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o węglowodorach nienasyconych - obejrzyj educast. Zapraszamy!

expert: Agnieszka Kulawik starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7664