Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/29:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Procenty - diagram kołowy 05:13

Procenty - diagram kołowy

Dowiesz się, jak odczytać dane z diagramu kołowego. Poznasz rownież, jak obliczyć procent z danej liczby oraz jak obliczyć liczbę na podstawie danego procentu. Zapraszamy!

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4910
Procenty część 1 05:13

Procenty część 1

Jaką część Twoich komórek nerwowych wykorzystujesz w czasie matematycznych powtórek? Wykład ten poświęcony będzie - nie neuronom, ale PROCENTOM! Poznasz definicję procentu, dowiesz się, jak zamianiać procenty na ułamki oraz ułamki na procenty. Oglądaj koniecznie, bo z tym matematycznym pojeciem spotykasz się każdego dnia!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3961
Procenty część 2 05:13

Procenty część 2

Educast ten poświęcony będzie obliczaniu procentu danej liczby, obliczaniu liczby na podstawie jej procentu, poznasz rónież definicję promila oraz zobaczysz, jak przedstawić części pewnej wielkości jako procentu lub promila tej wielkości. Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2451
Procenty 05:13

Procenty

Wśród badanych kobiet 29% ma kręcone włosy, co oznacza, że...? Pani Dorota nauczy Cię interpretować takie zadania. Przypomnieni Ci też pojęcie "procentu", pokaże, jak zastosować je w obliczeniach. Dowiesz się, jak obliczamy procent danej liczby oraz jakim procentem jednej liczby jest druga liczba. Będziesz umiał również wyznaczać liczbę, gdy dany jest jej procent. Zapraszamy!Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1774
Procenty – obliczanie cen 05:13

Procenty – obliczanie cen

Polujesz na przeceny w sklepach? Chcesz wiedzieć, ile zaoszczędzisz kupując towar po 40% obniżce? Tego dowiesz się z tego educastu. Nasz ekspert wyjaśni Ci, jak obliczać ceny towarów po obniżkach lub podwyżkach. Polecamy ten educast!

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3382
Punkty procentowe 05:13

Punkty procentowe

"Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego było równe 7%. Po podwyżce oprocentowanie wynosi 9%. Wyraź procentowo i nominalnie zmianę oprocentowania". Takie zadania mogą pojawić się na maturze! Ogarniasz zagadnienia związane z punktami procentowymi? Jeśli nie do końca - proponujemy obejrzenie naszego educastu.Opracowanie Iza Krużel.

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1253