Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/28:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Natężenie prądu 05:13

Natężenie prądu

Czym jest natężenie prądu? W jakiej jednostce jest mierzone w układzie SI? Jak rozwiązywać zadania związane z natężeniem prądu? Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania - oglądaj koniecznie ten educast! Zapraszamy!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5530
Obwody elektryczne 05:13

Obwody elektryczne

Jak budować obwody elektryczne? W jaki sposób podłącza się mierniki elektryczne? Jakich symboli graficznych używa się do budowy obwodu elektrycznego? Jak brzmi i stosuje się pierwsze prawo Kirchhoffa? Wiele pytań - niewiele odpowiedzi? Znamy rade: klikaj edudu.pl i powtarzaj do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego razem z nami!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 11495
Prawo Archimedesa 05:13

Prawo Archimedesa

Czy wiesz, czemu statki podwodne nie toną? Jeśli masz wątpliwości, to znaczy, że nie wiesz, o czym mówi prawo Archimedesa. Zachęcam do obejrzenia educastu i do rozwiązania testu!

expert: Małgorzata Grabis starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5284
Praca i moc prądu elektrycznego w rozwiązywaniu zadań 05:13

Praca i moc prądu elektrycznego w rozwiązywaniu zadań

Masz problem z rozwiązywaniem zadań z fizyki? Nie wiesz, jak rozwiązywać zadania, w których wykorzystywana jest praca, moc prądu elektrycznego? Ten educast jest właśnie dla Ciebie! Nasz Ekspert wyjaśni Ci, w jaki sposób zastosować teorię w praktycznych zadaniach, które mogą pojawić sie na sprawdzianie z fizyki albo na egzaminie gimnazjalnym! Zapraszamy!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5211
Prawo Pascala 05:13

Prawo Pascala

W educaście tym nasz Ekspert omówi ciśnienie w cieczach i gazach, prawo Pascala, budowę prasy hydraulicznej oraz zasadę naczyń połączonych. Zagadnienia te mogą pojawić się na egzaminie gimnazjalnym, więc powtarzaj z nami już teraz! Powodzenia!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 7070
Oddziaływanie międzycząsteczkowe 05:13

Oddziaływanie międzycząsteczkowe

Kilka pytań z kartkówki z fizyki: Co to takiego siły spójności i siły przylegania? Jakie rodzaje menisków wyróżniamy? Jak je zdefiniować? Czym jest napięcie powierzchniowe i gdzie jest wykorzystywane w przyrodzie? Chcesz zdać na pięć bez ściągania? Zobacz wiedzę na edudu.pl. Zapraszamy.

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5683
Elektromagnes 05:13

Elektromagnes

Jak zbudowany jest elektromagnes? Jakie ma właściwości i zastosowanie? Jak można zwiększyć właściwości magnetyczne elektromagnesu? Nie obawiaj się, że jeszcze teraz pytania te wydają Ci się czarną magią! Za kilka minut przekonasz się, że nie taki fizyczny diabeł straszny jak go malują... Zapraszamy na edudu.pl!

expert: Marcin Rozwadowski starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4389