Zarejestruj nazwę Użytkownika

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/30:

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Starożytny Rzym cz. II 05:13

Starożytny Rzym cz. II

Educast opisuje dzieje Rzymu za czasów republiki i cesarstwa. Dowiesz się, jaką pozycję zajmowali w strukturze społecznej patrycjusze, a jaką plebejusze. Dzięki naszemu ekspertowi poznasz, kim byli: Hanibal, Julisz Cezar czy Marek Antoniusz. Zapraszamy.

expert: Tadeusz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5233
Upadek Cesarswa Rzymskiego 05:13

Upadek Cesarswa Rzymskiego

Z wykładu dowiesz się, jakie były przyczyny upadku potężnego Rzymu. Zobaczysz na mapie, jakie ludy pojawiły się w Europie pod koniec starożytności. Nasz ekspert objaśni Ci pojęcie wędrówki ludów. Zapoznasz się również z przyczynami podziału cesarstwa na wschodnie i zachodnie. Na koniec dowiesz się, co spowodowało upadek Bizancjum. Zapraszamy.

expert: Tadeusz Januszek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3768
Zjednoczenie Włoch 05:13

Zjednoczenie Włoch

Kiedy trwała tzw. Wiosna Ludów? W jaki sposób doszło do zjednoczenia Włoch? Kim był Giuseppe Garibaldi? Te pytania moga pojawić się na egzaminie gimnazjalnym - powtarzaj już teraz z naszym Ekspertem! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 26269
Agresja japońska w Chinach 05:13

Agresja japońska w Chinach

W educaście tym nasz Ekspert omówi następujace zagadnienia: idee polityki zagranicznej Japonii na początku XX wieku, wojna japońsko-chińska, zdobycie Mandżurii, Chińska Partia Narodowa, porozumienia japońsko-niemieckich, oś Berlin-Rzym-Tokio. Powtarzaj przed maturą razem z edudu.pl! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 986
Początki faszyzmu we Włoszech 05:13

Początki faszyzmu we Włoszech

Nasz Ekspert opowie Ci o sytuacji gospodarczej i politycznej we Włoszech w czasie i po I wojnie światowej, o skutkach decyzji przyłączeniua się Włoch do państw ententy. Dowiesz sie również o działalności Narodowej Partii Faszystowskij, słynnym „marszu na Rzym” oraz przejęciu władzy przez Mussoliniego. Powtarzaj razem z edudu.pl! Zapraszamy!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1439
Podbój Etiopii przez Włochy 05:13

Podbój Etiopii przez Włochy

Po obejrzeniu tego filmiku będziesz wiedział, jakie były idee Benito Mussoliniego, co spowodowało wybuch wojny abisyńskiej. Dowiesz się również, w jaki sposób Etiopia uzyskała niepodległość przed wojną włosko-etiopską oraz co zadecydowała Liga Narodów wobec Włoch. Oglądaj i zdaj mature na 100%!

expert: Tomasz Morański starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 988