Zarejestruj nazwę Użytkownika

Faq

Co to takiego edudu+?

 

Edudu+ to usługa umożliwiająca oglądanie filmów z poziomu maturalnego. Dostęp do educastów możliwy jest po ich uprzednim odblokowaniu. Edudu+ to przede wszystkim profesjonalny kurs e-learningowy przygotowujący do matury.

 

Czy mogę odblokować film, jeśli nie jestem zalogowany na swoim profilu?

 

Nie. Odblokowanie filmu jest możliwe tylko po wcześniejszym zalogowaniu się na swój profil.

 

W jaki sposób odblokować film?

 

Istnieją dwa sposoby odblokowania filmu. Pierwszy z nich to wysłanie wiadomości sms o podanej treści na wskazany numer. Pamiętaj, żeby odblokować film, musisz być zalogowany na swoim profilu. Drugim sposobem jest wykupienie abonamentu (2-miesiecznego, 5-miesiecznego, - 10-miesięcznego i 12-miesiecznego).

 

Co zyskujesz wykupując dostęp do edudu+?

 

W edudu+ otrzymujesz możliwość korzystania z filmów edukacyjnych na najwyższym poziomie, stworzonych pod okiem wykwalifikowanych Ekspertów, egzaminatorów maturalnych, którzy podzielą się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. Już po obejrzeniu kilku naszych filmów z edudu+ - przekonasz się, że nie trzeba wychodzić z domu, żeby solidnie przygotować się do matury. Poza filmami edukacyjnymi możesz również pobrać eksperckie ściągi, które znajdują się przy każdym edukaście.

 

Kto może zadać pytanie Ekspertowi edudu.pl?

 

Tylko użytkownikom portalu, którzy wykupili roczny abonament na korzystanie z serwisu mogą zadawać pytania Ekspertom.

 

Ile będę czkać na odpowiedz Eksperta?

 

Najkrócej jak się da. Jesteśmy w stałym kontakcie z ekspertami z różnych dziedzin.
Będziemy odpowiadać na Twoje pytania na bieżąco. Czasami może to potrwać kilka dni, pamiętaj nasi eksperci to czynni zawodowo nauczyciele i korepetytorzy.

Co to jest educast?

 

To krótki film edukacyjny. Słowo pochodzi od popularnego podcast, czyli formy internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w formie odcinków. Słowo educast powstało z połączenia słów 'podcast' i 'education'. Educast to nowoczesna i atrakcyjna forma e-learningu, czyli nauczania z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu. Educasty wzbogacają narzędzia edukacyjne i umożliwiają dostęp do wiedzy każdemu. Dzięki educastom możemy korzystać z wiedzy ekspertów nie wychodząc z domu.

W jaki sposób dobierane są tematy educastów?

 

Tematy educastów wybieramy głównie na podstawie wymagań Centralnej Komisji Edukacyjnej. W ich doborze kluczowe znaczenie ma doświadczenie naszego eksperta. Staramy się najpierw nagrywać filmy z zagadnień z którymi uczniowie maja szczególne trudności. Baza educastów ciągle się rozwija, jeśli masz z czymś problem, napisz na forum, postaramy się szybko nakręcić educast, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Czy mogę ufać Ekspertowi edudu.pl?

Nasi Eksperci to doświadczeni nauczyciele i korepetytorzy. Na co dzień uczą w szkołach, udzielają korepetycji, nierzadko są egzaminatorami maturalnymi. Eksperci edudu.pl wiedzą to, o czym Ty często zapominasz! Bez obaw, nasi Eksperci przedstawią Ci najważniejsze informacje, rzetelnie wytłumaczą najtrudniejsze zagadnienia, a często nawet zdradzą jakieś sprawdzone metody na solidne przygotowanie się do kartkówki, sprawdzianu czy egzaminu.

Jak zamieścić własny film na stronie?

 

Przede wszystkim musisz się zarejestrować. Tylko zalogowany użytkownik może dodawać filmy. Jak już będziesz zalogowany, wejdź na swój profil. Znajdziesz tam zakładkę ‘dodaj film’. Pamiętaj, że film zamieszczany na serwerze nie może mieć więcej niż 200 MB. Jeśli Twój film jest za duży, skompresuj go jednym z powszechnie dostępnych programów. Bez obaw, skompresowany film nie starci znacznie na jakości.

 

Gdzie mogę zgłosić błąd znaleziony w educascie?

 

Jest na to kilka sposobów. Możesz wysłać zapytanie do eksperta, napisać komentarz pod filmem, albo napisać o błędzie na forum. Możesz też wysłać email na adres biuro@edudu.pl