Zarejestruj nazwę Użytkownika

Powiązane filmy

Pokaż poziom:   dowolny  | Gimnazjum  | Matura
sortuj:   trafność | tytuł  |  data dodania  |  ocena  |  popularność  | 
Równania wielomianowe- cz. II 05:13

Równania wielomianowe- cz. II

Educast ten jest drugą częścią wykładu poświęconego równaniom wielomianowym. Nasz matematyczny Ekspert objaśni Ci, jak rozwiązywać równania wielomianowe stosując wzory skróconego mnożenia. Nie pamietasz jeszcze tych wzorów? Nie trać czasu! Powtarzaj razem z nami!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1315
Dodawanie i odejmowanie sum algebraicznych 05:13

Dodawanie i odejmowanie sum algebraicznych

( 9y + 5 - 10x) + ( 2y + 3x -8) = 9y + 5 - 10x + 2y + 3x -8 = 11y - 7x – 3 - co to dziwaczne matematyczne hieroglify? Nasz Ekspert jak zwykle przygotował dla Was wciągający wykład poświęcony dodawaniu i odejmowaniu wyrażeń algebraicznych? Jak obliczać ich wartość? Oglądaj ten educast, a szybko znajdziesz odpowiedź! Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5701
Rozkład wielomianu na czynniki 05:13

Rozkład wielomianu na czynniki

Nasza niezłomna Pani Dorota opowie Wam w tym wykładzie, co to takiego wielomian, jak dokonujemy rozkładu wielomianu na czynniki oraz jak rozwiązujemy równania wielomianowe! Przekonaj się, że z Panią Dorotą matematyka wcale nie jest taka zła!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1742
Równość wielomianów 05:13

Równość wielomianów

Dwa wielomiany zmiennej x są równe wtedy i tylko wtedy, gdy są tego samego stopnia i mają równe współczynniki przy odpowiednich potęgach zmiennej x. Jak poradzić sobie na maturze z równosciami wielomianów? Rozwiązuj zadania maturalne razem z naszym Ekspertem. Powodzenia!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1422
Działania na wielomianach 05:13

Działania na wielomianach

Jak dodajemy, odejmujemy i mnożymy wielomiany? O czym koniecznie powinnismy pamiętać? Jak traktować nieszczęsne nawiasy? Ogladaj ten educast i powtarzaj do matury razem z nami! Test, który przygotował dla Ciebie nasz Ekspert, pozwoli Ci na podsumowanie i utrwalenie niezbędnych do matury informacji. Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2338
Nierówności liniowe 05:13

Nierówności liniowe

Z wykładu dowiesz się, jak rozwiązywać nierówności liniowe oraz jak zaznaczać zbiór rozwiązań nierówności na osi liczbowej. Test ułatwi Ci utrwalenie tej tej trudnej problematyki.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3226
Wyrażenia algebraiczne – wyznaczanie wskazanej wielkości z danego wzoru 05:13

Wyrażenia algebraiczne – wyznaczanie wskazanej wielkości z...

Z educastu dowiesz się, jak wyznaczać ze wzorów ogólnych zadaną wielkość. Umiejętność ta przyda Ci się również w rozwiązywaniu zadań z fizyki. Zapraszamy do oglądania!

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3341
Wyrażenia algebraiczne – równania liniowe, rozwiązywanie zadań tekstowych 05:13

Wyrażenia algebraiczne – równania liniowe, rozwiązywanie...

Ekspert wskaże Ci, jak należy podejść do rozwiązywania zadania tekstowego i jak stworzyć do niego równanie liniowe. Aby utrwalić wiadomości - rozwiąż test do educastu, który znajduje sie niżej.

expert: Sławek Witek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 5530
Równania 05:13

Równania

Nasz Ekspert przedstawi Ci definicję równania oraz sposoby nazywania równań. Dowiesz się również, jak zapisywać związki między wielkościami za pomocą równań pierwszego stopnia z jedną niewiadomą (m. in. układanie równań do zadań tekstowych). Zapraszamy!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 4319
Wyrażenia algebraiczne 05:13

Wyrażenia algebraiczne

Czy znasz następujące matematyczne pojęcia: składnik, suma, odjemna, odjemnik, różnica, iloczyn, dzielna, dzielnik, iloraz? Co to takiego wyrażenie algebraiczne? Jak za jego pomocą opisywać związki między wielkościami? Odpowiedź znajdziesz w tym educaście!

expert: Dorota Zaród starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 3943
Proste równania wymierne 05:13

Proste równania wymierne

W czasie tego wykładu nasz Ekspert opowie Ci o równaniach wymiernych. Aby dobrze zrozumieć prezentowany materiał musisz być perfekcjonistą w rozwiązywaniu równań wielomianowych. Jeżeli masz więc jeszcze z nimi problemy - obejrzyj wykład pt: „Równania wielomianowe część 1 i 2”. Pamiętaj, edudu czyni mistrza! Zapraszamy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1804
Równania wielomianowe - cz. I 05:13

Równania wielomianowe - cz. I

Równaniem wielomianowym stopnia n nazywamy równanie postaci: W(x)=0, gdzie W(x) jest dowolnym wielomianem stopnia n. Tak brzmi twierdzenie dotyczące równania wielomianowego. Umiesz go zastosować i rozwiązywać równanie wielomianowe stopnia większego od drugiego? Jeśli nie to - obejrzyj te educast.

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1521
Pierwiastek wielomianu 05:13

Pierwiastek wielomianu

Liczba rzeczywista a jest pierwiastkiem (miejscem zerowym) wielomianu W(x)wtedy i tylko wtedy, gdy wartość tego wielomianu dla argumentu a wynosi zero (W(a)=0). Upssss... Nie ogarniasz? Oglądaj ten filmik! Nasz Ekspert w prosty sposób wyjaśni Ci to, co teraz wydaje się czarną magią! Pozwól się matematycznie zaczarować!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1412
Wielomiany jednej zmiennej stopnia n 05:13

Wielomiany jednej zmiennej stopnia n

Nasz Ekspert opowie Ci, jak definiujemy wielomian jednej zmiennej rzeczywistej?Odpowie na pytanie, co to są współczynniki wielomianu i jego stopień? Przedstawi również przykłady wielomianów i funkcji, które nie są wielomianami. Na koniec wyjaśni, jak policzyć wartość wielomianu dla danego argumentu. Wiedza ta z pewnością przyda Ci się na maturze - bez ściemy!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 1595
Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych 05:13

Skracanie i rozszerzanie wyrażeń wymiernych

Aby skrócić wyrażenie wymierne postępujemy, wg następujących kroków: a) przedstawiamy (o ile jest to możliwe) wielomiany, występujące w liczniku i mianowniku danego wyrażenia w postaci iloczynu czynników; b) wyznaczamy dziedzinę takiego wyrażenia; c) dokonujemy skracania – skreślając jednakowe czynniki wielomianów w liczniku i mianowniku. Niewiele Ci to mówi? Ogladaj koniecznie ten wykład!

expert: Sławek Nosek starstarstarstarstar  Ilość wyświetleń: 2853

Sprawdź swoją wiedzę z tego zakresu!

Pytanie 1/146: